image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Pasaport Başvurusu İçin Gerekenler Nelerdir?

İngiltere’ye gitmek isteyen bireylerin Türkiye Cumhuriyeti pasaport başvurusu için gerekenler bireylerin İngiltere’ye yapacakları seyahatin türüne ve bulundukları şartlar dahilinde değişmektedir.

İngiltere’ye giriş çıkışlarda ve vize başvurularında kullanılacak olan pasaport başvurusu için gerekenler listesi bireyin başvuracağı İngiltere vizesi türünün süresine göre değişmektedir. Örneğin İngiltere’de 6 aydan kısa süreli eğitimlere katılmak için İngiltere Kısa Süreli Öğrenci Vizesine başvurulması, lisans, yüksek lisans, doktora gibi 12 aydan daha uzun süreli eğitimler için Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurusunda bulunulması önerilmektedir. İngiltere’ye yapılacak olan seyahat için uygun vize türü belirleyen bireyler pasaportları için vize süresine uygun başvuru yapabileceklerdir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan bir tanesi vize süresiyle pasaport süresinin birbirine uygun olması ve pasaport süresinin vize süresinden kısa olmamasıdır. Eğer pasaport süresi vize süresinden kısa olursa hem kendi ülkesine hem de bulundukları ülkeye giriş çıkışlarda sorun yaşayacak olan birey bir an önce pasaportunun süresini uzatmalıdır. Tersi durumda yani vize süresinin pasaport süresinden kısa olduğu durumda bireylerin vizesinin bittiği tarihten itibaren en kısa sürede İngiltere sınırlarını terk etmesi gereklidir. Aksi takdirde İngiltere hükümeti vizesi biten bireylere uyarı gönderecek ve kendi dileğiyle ülkeyi terk etmesi için süre verecektir. En son aşamada bireyin zorla ülke dışına çıkarılmasına başvurulacaktır. Pasaport başvurusu için gerekenler genel olarak bireyler hangi pasaport türüne başvurmak istiyorsa onun formunu doldurmalı (gri, yeşil veya bordo pasaport başvuru formu), fotoğraf ve başvurduğu pasaport türünün talep ettiği belgeleri başvuru dosyasına koymalıdır. Pasaport alındıktan sonra bir diğer önemli nokta İngiltere vize türünü doğru belirlemek olmaktadır. Detaylı bilgi almak isteyen bireyler CSS Legal uzman danışmanlarıyla iletişime geçebilirler.

CSS & Co Legal Services İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofislerinde 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir şirkettir.

Pasaport türleri, pasaport başvurusu için gerekenlerin neler olacağı, İngiltere vizesi almak için gerekli belgelerin neler olabileceği konusunda kafasında soru işaretleri olan bireyler CSS Legal İngiltere Vizesi ve Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak her türlü sorularınızı sorabilirler veya başvuru işlemlerinin hızlı ve dikkatli şekilde başlamasını sağlayabilirler.

Bu sayfa 741 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular