image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi

Birleşik Krallık’ta 6 ay ve daha uzun sürelerle lisans, yüksek lisans, doktora, dil eğitimi gibi çeşitli eğitimlere katılmak isteyen başvuru sahipleri Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurusu yapabilirler.

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurusu yapacak olan başvuru sahipleri olumlu sonuç almak istiyorlarsa İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerince belirlenmiş bulunan prosedürlere uygun bir başvuru yapmalıdır. Vize başvurusu, danışmanınız tarafından size sağlanmış olan belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi yapılıp, başvuru formu ve varsa diğer formlar İngilizce doldurulup, ilgili başvuru ödemeleri yapıldıktan sonra, eğer öncelikli veya hızlandırılmış servis vb. ihtiyacınız varsa bunlar ile ilgili süreçler tamamlandıktan sonra yine danışmanınızca alınmış olacak randevunuzun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyanızın incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğu’na gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine biyometrik bilgilerle (parmak izleri ve fotoğraf) birlikte verilmesi ile gerçekleştirilebilmektedir.

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi, bir yılın üzerinde İngilizce dil eğitimi, lisans, yüksek lisans, doktora, doktora sonrası araştırma, sertifika programları gibi bir eğitim programına katılmak üzere 6 aydan uzun bir süre ile İngiltere’de bulunacak olan 16 yaş üstü öğrencilerin başvuru yapabileceği bir İngiltere öğrenci vizesi türüdür.

 Bu İngiltere öğrenci vizesinin olumlu sonuçlanabilmesi için başvuruda öğrencilerin gidiş amaçlarının İngiltere’de bir eğitim kurumunda eğitim görmek olduğu, masraflarını nasıl karşılayacağı, kalacağı yer gibi daha pek çok hususu başvuru esnasında belgelerle gösterebilmesi önem arz eder. Bu öğrenci vizesi başvurularında dosyaya konması gereken en önemli belge öğrencinin okula kabul edildiğini gösteren Confirmation of Acceptance for Studies (CAS) adlı kabul mektubudur. Bu belgeye ek olarak öğrencinin eğitim, yaşam, kalacak yer masraflarının nasıl karşılanacağına dair evraklar da dosyada yer almalıdır. Bu bağlamda sponsorluk belgesi, maaş bordrosu, kira sözleşmesi, tapu senedi vb. evraklar firmamızla vize işlemlerinizi başlatmanızın akabinde sizlere danışmanınız tarafından sağlanacak olan belge listesinde belirtilen ve başvurunuzda olması gereken diğer belgelere ek olarak dosyaya eklenebilir.

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurusu yapacak öğrencilerin yukarıdaki belgelere ek olarak en az B1 düzeyinde İngilizce bildiklerini gösteren bir IELTS belgesini de mutlaka dosyaya koymaları gerekir. Bu sayılmış olan belgelerin dışında hangi belgelerin başvuru dosyasında yer alması gerektiğine dair detaylı bilgi almak isteyen kişiler prosedürlere en uygun şekilde bir şekilde başvuru yapmak üzere CSS & Co Legal Services ile iletişime geçebilirler.

Başvurusu olumlu sonuçlanan başvuru sahibi öğrencilere verilecek olan vize süresi eğitimlerinin süresine göre belirlenecektir. Bu durumda öğrencinin İngiltere’de eğitim göreceği kurumdan şartlı kabul mü şartsız kabul mü aldığı da değerlendirilecektir. Mesela şartlı kabul alan bir öğrenciye verilecek olan ilk vize süresi katılacağı bilimsel hazırlık veya İngilizce hazırlık şartının süresi kadar olacaktır. Bu şart ortadan kalktıktan sonra öğrenci uzatma başvurusunda bulunarak eğitimi için gerekli olan süreyi kapsayan bir vize alabilecektir.

tier-4

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurusu olumlu sonuçlanan kişilerin eş ve çocukları da bağımlı olarak İngiltere’ye gidebilmektedir. Ancak bunun için kişinin eğitiminin türü oldukça önem arz eder. Örneğin; başvuru sahibi İngiltere’de dil eğitimi görecekse bağımlılarının onunla İngiltere’ye gidebilmesi hakkı bulunmaz. Ancak lisans, yüksek lisans, doktora vb. eğitimlere katılacak olan kişilerin bağımlılarının Tier-4 Bağımlı Vizesi başvurusu yaparak İngiltere’ye gitme hakkı bulunur.

İngiltere’de 6 aydan uzun süreli eğitimlere katılabilme izni veren bu İngiltere öğrenci vizesi başvurusu belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, başvuru formlarının doldurulup, varsa vize harcı ve diğer ödemelerinin yapılıp, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezi’ne yapıldıktan sonra başvuru sahipleri ortalama olarak 3 hafta yani 15 iş günü içerisinde sonuç alacaklardır. Daha kısa sürede sonuç alması gereken başvuru sahipleri neler yapabileceklerine dair bilgi almak üzere web sitemizin HIZLANDIRILMIŞ/ACİL İNGİLTERE VİZESİ BAŞVURUSU kısmını inceleyebileceği gibi CSS Legal uzmanlarından da yardım alabilirler.

İngiltere vizesinin oldukça karmaşık vize başvuruları olduğu gerçeği herkesçe bilinmektedir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Ayrıca bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için doğru vize türüne başvuru yapmak çok önem taşır. Bu nedenle vize danışmanlığı almak doğru vize türüne prosedürlere en uygun şekilde başvuru yapılmasını ve dolayısıyla olumlu sonuç alınmasını sağlayacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 11792 defa görüntülendi

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi Sıkça Sorulan Soruları