image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

C Tipi İngiltere Vizesi Nedir?

C Tipi İngiltere Vizesi, kısa sürelerle (6 ay ve altında) İngiltere’de bulunacak olan kişilerin aile, iş, akademik ziyaret gibi amaçlarla başvuru yapabildikleri İngiltere vizesi türüdür.

C Tipi İngiltere Vizesi, ziyaret kapsamlı ve İngiltere’de 1 yıl içerisinde en fazla 180 gün kalma izin veren İngiltere vizesi türüdür. Bu vizeye Birleşik Krallık’ta tatil yapmak, aile üyeleri veya arkadaşları ziyaret etmek, iş, spor ya da sanat ile ilgili bir etkinliğe katılmak, tıbbi tedavi almak gibi amaçlarla başvuru yapılabilmektedir. 

Türkiye’den yapılan başvuruları değerlendiren İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu, 6 aylık veya 2 – 5 ve 10 yıllık sürelerle İngiltere turist/ziyaretçi vizesi verir. Ancak hangi süre ile verilirse verilsin çoğu ziyaret kapsamlı vize türünde 6 aydan fazla bir süre İngiltere’de kalınamamaktadır.

C Tipi İngiltere vizesi başvurularının oldukça karmaşık yapıda olduğu başvuru yapacak olan kişilerce bilinmelidir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak oldukça önem taşır. Bu bağlamda başvuru sahipleri firmamız CSS Legal uzmanlarından danışmanlık alarak vize başvurusu yaptıklarında olumlu sonuç alma ihtimallerini arttırabilecekleri şekilde başvurularını gerçekleştirmiş olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 14538 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular