image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu Fotoğraf Ölçüleri Nedir?

İngiltere Konsolosluğu fotoğraf ölçüleri, 3.5 cm x 4.5 cm ebatlarında olup İngiltere Vize Başvuru Merkezinde alınmaktadır.  

İngiltere vizesi başvuruları sonrası vize alabilmek için İngiltere vize ve göçmenlik kanunlarınca uyulması gereken bir başvuru prosedürü bulunmaktadır. CSS Legal ile işlemlerin başlatılmasını takiben evrak listesinin oluşturulması, bu listeye göre belgelerin toplanması, belgelerin tercümelerinin yapılması, ücretlerinin yatırılması, başvuru formlarının doldurulması, randevu alınması, alınan randevuda başvuru dosyası ile biyometrik bilgilerin teslim edilmesi işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekecektir.

Uzmanlarımızın İngiltere Vize Başvuru Merkezinden alacağı randevuda verilmesi gereken biyometrik bilgiler oldukça önem arz etmektedir. Başvuru sahibinin parmak izleri ve yüzünün fotoğrafından oluşan bu kayıtlar alınmadıkça geçerli bir başvuru yapılması mümkün değildir.

Biyometrik bilgilerden biri olan İngiltere Konsolosluğu fotoğraf ölçüleri, 3.5 cm x 4.5 cm ebatlarında olup İngiltere Vize Başvuru Merkezinde alınmaktadır. Biyometrik fotoğraf çekilirken, yüzde gözlük, peçe, güneş gözlüğü vb. bir aksesuarlar olmamasına dikkat edilmelidir. Buna ilaveten başta şapka, örtü vs. de bulundurulmamalıdır. Ayrıca fotoğraf çekilirken yüzde yara izi, kesik gibi sabit bir iz gibi algılanabilecek izlerin silinmiş ya da iyileşmiş olmasına dikkat edilmelidir.

İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 3920 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular