image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Vizesi Hangi Ülkelerde Geçerlidir?

“Ankara Antlaşması Vizesi hangi ülkelerde geçerlidir?” sorusu CSS Legal uzmanlarının sıkça yanıtladığı sorulardan biri olup cevabı, tüm Avrupa Birliği ülkeleridir.

Ankara Antlaşması, 1963’te Türkiye ile Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmış olan bir anlaşmadır. Bu anlaşmanın imzalandığı dönem AB ülkelerinden biri olmayan İngiltere 1973 yılında Avrupa Birliği üyesi olmuştur. Üye olduğu zaman Ankara Anlaşması’nı da otomatik olarak kabul etmiş oldu.

İngiltere dahil tüm AB ülkelerinde geçerli olan bu anlaşmaya bağlı olarak ortaya çıkan Ankara Antlaşması Vizesi, serbest meslek sahibi olarak kendi işini kurmak ya da kurulu bir işe ortak olmak isteyen, 18 yaşından büyük Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yapabileceği ve çok sayıda göçmenlik hakkı elde edebileceği istisnai bir vize türüdür. Bunun yanında Ankara Antlaşması kapsamında çalışan olarak bulunulabilecek vize türü olarak Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi de bulunmaktadır. Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi, yasal olarak yasal çalışma izinleriyle aynı iş yerinde aralıksız 1 sene çalışanların bu 1 yılın sonunda aynı iş yerinde çalışmaya devam edilebilmek ve bulunduğu ülkede yaşamaya devam edebilmek amacıyla başvuru yapabilecekleri İngiltere çalışma/iş vizesi türüdür.

Yukarıdaki bilgilerden de anlaşılacağı üzere “Ankara Antlaşması Vizesi hangi ülkelerde geçerlidir?” sorusunun cevabı, tüm Avrupa Birliği ülkeleridir. Ancak iş kurmanın en avantajlı olduğu ülke İngiltere’dir. Bu nedenle iş kurmak üzere en çok tercih edilen ülkedir. Ankara Anlaşması kapsamında çalışan vizesi başvurusu ise her AB ülkesinde aynı niteliklere sahiptir. Çalışan ya da serbest meslek sahibi olarak iş kurmak isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services ile irtibata geçebilirler.

CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 29919 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular