image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi Red Nedenleri Nelerdir?

Maddi yetersizlik, ikna edici ve tutarlı başvuru yapamama, ret gerekçelerinin dikkate alınarak başvuru yapılmaması ve belgelerde, formda ya da tercümelerde eksiklik olması vb. İngiltere vizesi red nedenlerinden bazılarıdır.

İngiltere vizesi başvurusu yapacak kişiler bilmelidir ki çok çeşitli İngiltere vizesi red nedenleri bulunmaktadır. Maddi yetersizlik, belgelerde, tercümelerde ya da başvuru formunda eksiklik/hata olması, belli süreyle banka hesabında gereken miktarda parayı bulundurmamış olmak, önceden vize reddi alınmış başvurulardan sonra başvuru sahibinin yapacağı yeni başvuruda ret gerekçelerinin dikkate alınarak başvuru yapılmaması gibi nedenlerle başvuru sahiplerinin başvuruları reddedilebilmektedir.

Genel ret nedenleri dışında vize türlerine özel red gerekçeleri de bulunmaktadır. Mesela İngiltere ziyaretçi/turist vizesi, İngiltere öğrenci vizesi gibi vizelerde başvuru sahibinin İngiltere’ye kısa süreli gideceğini ve mutlaka geri döneceğini belgelerle ispatlayamaması, İngiltere yerleşim vizesi başvurularında belli miktarda para kazanıyor olma ve/veya birikime sahip olma şartını sağlayamama, İngiltere yatırımcı vizesi, İngiltere girişimci vizesi, Ankara Antlaşması vizesi türlerinde yapılacak işe dair ikna edici, inandırıcı ve gerçekçi olunmaması bu gerekçelere örnek olarak gösterilebilir.

Yukarıda sayılan ret gerekçelerinden biriyle ya da burada yer alamayan bir gerekçeyle vize reddi almak istemeyen başvuru sahiplerinin başvurularını bir İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanıyla gerçekleştirmeleri yararlı olacaktır. Detaylı bilgi ve danışmanlık için CSS Legal uzmanlarıyla irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere’de Londra ile Türkiye’de Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 16710 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular