image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngilterede Doğum Yapmak Mümkün Müdür?

İngiltere’de doğum yapmak isteyen bireyler veya İngiltere’de doğan çocuğunun İngiliz vatandaşı olup olmadığını merak eden bireyler CSS Legal uzman danışmanlarıyla iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir.

İngilterede doğum yapmak güzel ve unutulmaz doğum anıları biriktirmek isteyen bireylerce çokça tercih edilmektedir. Ancak İngilterede doğum yapmak çocuğunuzun otomatik olarak İngiliz vatandaşı olmasını sağlamayacaktır.

İngilterede doğum yapan İngiliz vatandaşlarının çocukları, Birleşik Krallık sınırları dışında bir ülkede doğmuş olsa bile doğuştan İngiliz vatandaşı olmaktadır. Ancak çocuk Birleşik Krallık dışında yaşayacak ise 16 yaşına kadar İngiltere vatandasligina basvurusu yapılmalıdır. Ebeveynleri başka ülke vatandaşı olan bireylerin çocukları İngiltere’de doğsa bile ebeveynlerinin vatandaşı olduğu ülkenin vatandaşı sayılmaktadır.

İngilterede doğum yapmak isteyen ve İngiltere’de doğacak çocuğunun İngilizİngiliz vatandasligina basvurusu yapılacak olan çocuğun ebeveynlerinden birinin İngiliz vatandaşı olması da bu başvuruya olanak sağlamaktadır.

İngiltere vatandaşlığına sonradan geçmiş olan bireylerin de çocukları İngiliz vatandaşı olarak doğacaktır. Ancak yine bu vatandaşlığın çocuğun doğumundan önce verilmiş veya doğuştan olması gereklidir. İngiliz vatandasligina basvuru yapan çocuğun anne ve babasının evli veya birlikte yaşıyor olması gerekli değildir. Önemli olan iki ebeveynin de İngiliz vatandasligina basvuru için muvafakatname veriyor olmasıdır.

İngiltere vatandaşlığı sahibi olan bireyler İngiliz pasaportu sahibi olabilecek, İngiltere’deki sosyal yardım ve sağlık sisteminden yararlanabilecek, 18 yaşından sonra ek bir izne gerek kalmadan istediği işte çalışabilecek, istediği yerde eğitim alabilecektir.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda daha fazla bilgi almak isteyenler Birleşik Krallık vatandaşlık başvurusu konusunda uzman CSS & Co Legal danışmanlarından destek alabilirler.

CSS & Co Legal Services Müşavirlik ve Danışmanlık Şirketi İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofisleriyle 2006 yılından beri hizmet vermektedir.

İngilterede doğum yapmak için ne gibi şartları sağlamalıyım, İngiltere’de doğum yaparsam çocuğum İngiliz vatandaşı olur mu gibi sorular kafanızı kurcalıyor ise CSS Legal İngiltere Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilir, Birleşik Krallık vatandaşlık başvuru işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz.

Bu sayfa 11789 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular