image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi Hangi Ülkelerde Geçerlidir?

İngiltere vizesi, İngiltere, Kuzey İrlanda, İskoçya ve Galler Krallığı’nda geçerlidir.

İngiltere vizesi başvurusu yapıp olumlu sonuç alan başvuru sahipleri bilmelidir ki bu vize ile Birleşik Krallık içerisinde Güney İrlanda hariç her yere gidilebilmektedir. Yani İngiltere vizesi sahipleri İngiltere, Kuzey İrlanda, İskoçya ve Galler Krallığı içerisinde seyahat edebileceklerdir. Başkenti Dublin olan Güney İrlanda’ya ise İngiltere vizesi ile girilemeyip İrlanda vizesi alınması gerekmektedir.

Yukarıda sayılmış olan Birleşik Krallık ülkeleri dışında Avrupa’daki diğer ülkelere giriş yapabilmek için ise hangi ülkeye gidilecekse onun vizesi alınmalıdır. Yani İngiltere’den başka bir Avrupa ülkesine seyahat etme planı olan kişiler mutlaka Schengen vizesi de almalıdır.

İngiltere öğrenci vizesi, İngiltere ziyaretçi vizesi, İngiltere çalışma vizesi ve İngiltere yerleşim vizesi gibi kategorilere ayrılan İngiltere vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle bir hata/eksiklik sonucu vize reddi almak istenmiyorsa titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılması gerekir. Ayrıca başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda vize danışmanlığı almak ikna edici bir başvuru yapabilmek için oldukça önem taşır. Danışmanlık almak üzere CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere’de Londra ile Türkiye’de Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 29548 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular