image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İskoçya Vatandaşı Nasıl Olunur?

İskoçya vatandaşı nasıl olunur, sorusuna cevap arayan bireyler Birleşik Krallık vatandaşlık başvurusu prosedürlerini izleyerek, başvuru şartlarını eksiksiz sağlayarak ve vatandaşlık başvurusu sürecinde konusunda uzman bireylerden danışmanlık alarak İskoçya vatandaşlığı alabilecektir.

İskoçya vatandaşı nasıl olunur, vatandaşlık başvurusu nasıl yapabilirim gibi sorular kafanızı kurcalıyor ise konusunda uzman CSS Legal danışmanlıktan profesyonel danışmanlık alarak başvuru sonucunun olumlu olma ihtimali büyük oranda artırılabilir.

İskoçya vatandaşı nasıl olunur, sorusuna cevap olarak; İskoçya vatandaşlığı almak oldukça zor ve meşakkatli bir yol olduğu bilinmelidir. İskoçya vatandaşı olmak için belirli şartları sağlıyor olmak ve başvuru prosedürlerini uygun şekilde yerine getirmiş olmak gereklidir. İskoçya vatandaşlık başvuru formunu doldurup başvuru ücretini yatıran bireyler başvuru için gerekli evrakları toparlayarak başvuru dosyasına eklemelidir. Kasım 2018 tarihinden itibaren vatandaşlık başvurularını İngiltere’de açılan Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezine yapabileceklerdir.

İskoçya vatandaşlığı şartları İngiltere vatandaşlık başvuru şartlarıyla aynı olmakla birlikte Birleşik Krallık vatandaşlık başvuru şartları olarak geçmektedir. Başvuru sahiplerinin İngiliz vatandaşıyla evli olup olmamasına göre değişiklik gösteren bu şartlar, İngiliz vatandaşı ile evli olmayan bireyler için: iyi karakterli olmak, adli sicil kaydının temiz olması, İngiltere İçişleri Bakanlığı (Home Office) tarafından geçerliliği kabul edilen sınavlardan en az B1 düzeyinde sonuç almış olmak, gibi sıralanmaktadır. İngiltere vatandaşı ile evli olan kişiler için başvuru şartları; başvuru tarihinde hala evli olmak, son 3 yıldır Birleşik Krallık’ta yaşıyor olmak, son 3 yıldır göçmenlik kurallarını ihlal etmemiş olmak vb. olarak örneklendirilebilir. İngiltere vatandaşlık başvurusunda bulunmak isteyen ve İngiltere vatandaşlık şartlarını öğrenmek isteyen bireyler CSS Legal uzman danışmanlarıyla iletişime geçerek bilgi alabileceklerdir.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda daha fazla bilgi almak isteyenler göçmenlik hukuku ve İskoçya vatandaşlığı başvuruları konusunda uzman CSS & Co Legal danışmanlarından destek alabilirler.

CSS & Co Legal Services Müşavirlik ve Danışmanlık Şirketi İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofisleriyle 2006 yılından beri hizmet vermektedir.

İskoçya vatandaşı nasıl olunur, İskoçya vatandaşlığı başvurusu için gerekli belgeler neler olabilir gibi sorular kafanızı kurcalıyor ise CSS Legal İngiltere Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilirsiniz. Birleşik Krallık vatandaşlık başvuru işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz.

Bu sayfa 30642 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular