image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

İngiltere yeşil pasaporta vize istiyor mu sorusunun cevabını araştıran bireyler için bunun evet olmasının yanı sıra sadece yeşil pasaport değil Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan her bireyin İngiltere’ye yapacağı seyahatlerde vize alma zorunluluğunun bulunduğu bilinmelidir.

Yeşil pasaport diğer adıyla hususi pasaport Türkiye’de resmi bir kuruma bağlı olarak çalışan, emekli olan vb. bireylerin kendisi ve aile bireylerinin (eş ve 25 yaşını doldurmamış çocuklar) alabileceği pasaport türüdür. Yeşil pasaport için nüfus cüzdanı, bireyin resmi kurumda çalıştığına veya emekli olduğuna dair belge, yeşil (hususi) pasaport başvuru formu, fotoğraf vb. gibi belgeler ile yaşadığınız ilin Nüfus Müdürlüğüne veya yurtdışındaki Türkiye Cumhuriyeti temsilciliklerine şahsen başvuruda bulunabilirsiniz.

İngiltere yeşil pasaporta vize istiyor mu sorusunun cevabı evet olacaktır. Bunun sebebi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan her bireyin İngiltere’ye gitmek için vize alması gerekliliğidir. İngiltere’ye yalnızca diplomatik pasaport sahiplerinin 90 günü aşmamak kaydıyla vizesiz giriş izni bulunmaktadır. Bunun dışındaki herkesin yeşil pasaport sahipleri de buna dahil olmak üzere İngiltere’ye yapacakları seyahatin türüne uygun vize başvurusunda bulunması gereklidir.

İngiltere yeşil pasaporta vize istiyor mu sorusuna yanıt arayan bireyler genellikle internet üzerinden araştırma yapmaktadır. İnternetteki çeşitli sitelerde bulunan gerçeğe uygun olmayan veya güncelliğini yitirmiş bilgi ve yorumlardan edinilen bilgilere güvenerek pasaport veya vize başvurusunda bulunmak isteyen bireyler ret yanıtıyla karşılaşma riskini göze almalıdır. İngiltere vize reddi almamak için veya İngiltere vize reddi alındıysa vize reddine itiraz başvurusunda bulunmak için CSS Legal uzman danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar ve İngiliz pasaport başvurusu konusunda detaylı bilgi arayan herkes CSS & Co Legal danışmanlarından destek alabilirler.

CSS & Co Legal Services İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofislerinde 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir şirkettir.

İngiltere yeşil pasaporta vize istiyor mu, yeşil pasaport sahibiyim İngiltere’ye nasıl giriş yapabilirim, yeşil pasaport sahipleri vize alması gerekli mi gibi sorular kafasını kurcalayan bireyler CSS Legal İngiltere Vizesi ve İngiliz Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilir, Birleşik Krallık vatandaşlık başvuru işlemlerine zaman kaybetmeden başvurabilir.

Bu sayfa 8575 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular