image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi ile Schengen Vizesinin Geçerli Olduğu Ülkelere Giriş Yapılabilir Mi?

İngiltere vizesi ile Schengen vizesinin geçerli olduğu ülkelere giriş yapılabilmesi mümkün olmayıp İngiltere’den Avrupa Birliği’ne geçiş yapacak olan kişilerin Shengen vizesi alması gerekmektedir.

İngiltere, Avrupa Birliği’ne girmesine karşın Shengen vizesi ülkelerinden birisi olmayı kabul etmemişti. Bu nedenle Shengen vizesine sahip olan kişilerin İngiltere’ye giriş yapabilmesi de İngiltere vizesi sahiplerinin Shengen ülkelerine girmesi de mümkün değildir. Dolayısıyla İngiltere’den Avrupa Birliği’ne geçiş yapacak olan kişilerin Shengen vizesi alması gerekmektedir.

İngiltere vizesi sahipleri Birleşik Krallık ülkelerinde İngiltere, Kuzey İrlanda, İskoçya, Galler ülkelerine de giriş yapabilirler. Yani bu vize ile Birleşik Krallık içerisinde Güney İrlanda hariç her yere gidilebilmektedir. Dolayısıyla Güney İrlanda hariç Birleşik Krallık ülkeleri dışında Avrupa’daki diğer ülkelere giriş yapabilmek için ise hangi ülkeye gidilecekse onun vizesi alınmalıdır. Yani İngiltere’den başka bir Avrupa ülkesine seyahat etme planı olan kişiler mutlaka Schengen vizesi de almalıdır.

İngiltere vizesi başvurularında profesyonel destek alarak başvurularını gerçekleştirmek isteyen kişiler CSS Legal ile başvurularını gerçekleştirebilirler. CSS Legal, 2006 yılından bu yana vize danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2282 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular