image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Vatandaşlığı Evlilik Vasıtası İle Nasıl Alınabilir?

İngiliz vatandaşlığı evlilik vasıtası ile de elde edilebilmektedir. Evlilik yolu ile İngiliz vatandaşlığının nasıl elde edilebileceği hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek almak için CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

İngiliz vatandaşlığı evlilik vasıtası ile Evli Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi, Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi veya Evli Olmayan Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi türlerinden bir tanesine sahip olması durumunda alınabilmektedir.

Evli Çiftler Vizesine İngiltere’de sürekli oturma izni veya İngiliz vatandaşlığı ile bulunan kişilerin eşleri, Evli Olmayan Çiftler Vizesine ise bu kişilerin evli olmadıkları partnerleri tarafından başvuru yapılabilmektedir. 6 ay içerisinde İngiltere’de evlenecek çiftler ise Nişanlı Çiftler Vizesine başvuru yapabilirler. Vizenin verilmesi durumunda vize sahibi İngiltere’de bulunan partnerlerinin yanına yerleşebilmektedirler. Bu vize türleri ve vize türlerinin başvuruları hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Evli Çiftler İçin ve Evli Olmayan Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizeleri 33 ay süre ile verilmektedirler. Çiftin bu süre içerisinde birlikte yaşamaya devam etmiş olması halinde uzatma başvurusu yapılabilmektedir. Uzatma başvurusu başarılı olduğu takdirde vize 30 ay süreyle uzatılabilmektedir. Uzatma ile birlikte 5 yıllık sürenin tamamlanması halinde ise sürekli oturum izni başvurusu yapılabilmektedir. İngiliz vatandaşlığı evlilik vasıtası ile sürekli oturum izninin alınmasından 1 yıl sonra alınabilmektedir zira İngiliz vatandaşlığı gereksinimlerinden bir tanesi vatandaşlık başvurusunda bulunacak kişinin başvurudan önce en az 12 ay boyunca sürekli oturum iznine sahip olmuş olmasıdır. İngiliz vatandaşlığı başvurularının gereksinimleri hakkında detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS Legal vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak iletişime geçebilir, İngiltere’de sürekli oturum izni başvuruları, İngiliz vatandaşlığı başvuruları, vize başvuruları ve göçmenlik hukuku hakkında her konuda detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Bu sayfa 21878 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular