image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Çalışma İzni Olmadan Çalışmak Ne Gibi Yaptırımlara Yol Açabilir?

İngiltere'de çalışma izni olmadan çalışmak yasa dışıdır. İngiltere'de kaçak olarak çalışan kişiler için uygulanabilecek cezai yaptırımlar arasında vize başvuru yasağı getirilmesi bulunmaktadır.

İngiltere'de çalışma izni olmadan çalışmak yasa dışıdır. İngiltere'de çalışma izni sahibi olmadıkları halde çalışmakta olan kişilere uygulanan cezai yaptırımlar mevcuttur. Bu yaptırımlardan birisi İngiltere vizesine başvuru yasağıdır. Kendilerine verilen vizelerin şartlarını yerine getirmeyen veya sahip oldukları vizenin sunduğu hakların dışına çıkan kişilere 1-5-10 yıl süreyle vize başvuru yasağı verilebilmektedir. Başvuru yasağı bulunan kişiler İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi veya insan hakları başvuruları gibi istisnai başvurular haricinde hiçbir İngiltere vizesi türüne başvuru yapamazlar, başvuruda bulunmaları durumunda ise başvuruları reddedilir.

Çoğu İngiltere Çalışma/İş Vizesi başvurusunda başvuru dosyasında mutlaka bulunması gereken belgelerden birisi Sponsorluk Sertifikasıdır. Sponsorluk Sertifikası (CoS-Certificate of Sponsorship) İngiltere'de Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik Dairesine kayıtlı olarak Sponsorluk Lisansı sahibi olan işverenler tarafından çıkartılabilmektedir. Sponsorluk Sertifikası İngiltere'de çalışan göçmenlerin takip edilmesi ve İngiltere’de çalışma izni olmadan çalışmak amacıyla bulunanların önüne geçilmesi için önem teşkil etmektedir.

İngiltere vizesi başvurularında başvuru sahiplerinin göçmenlik geçmişleri var ise yani başvuru sahipleri daha önce İngiltere'ye giriş yapmışlar ise bu husus dikkate alınmaktadır. Başvuru sahiplerinin önceki İngiltere seyahatleri esnasında sahip oldukları vizenin şartlarına uymamış olmaları tekrar vize almaları ya da çoklu giriş imkânı sunan vizeler ile Birleşik Krallık'a tekrar giriş yapmaları açısından sakınca teşkil edebilmektedir. Örneğin, İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi sahiplerinin 1 yıl içerisinde toplamda 6 aydan uzun süreli bulunmaları seyahat amaçlarının turistik ziyaret olması konusunda şüphe yaratacaktır. İngiltere Turist Vizesi sahiplerinin İngiltere seyahatleri esnasında bu süreyi aşmış olmaları gelecekteki başvurularının reddedilmesine veya eğer uzun dönem vize sahibi iseler İngiltere'ye tekrar girişlerinde problem oluşmasına sebep olabilecektir. İngiltere vizesi türlerinin sınırlamaları ve şartları hakkında detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006'dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında danışmanlık hizmeti vermektedir. CSS Legal uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek irtibata geçebilir, İngiltere vizelerinin sınırlamaları, sundukları haklar ve koşulları hakkında detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Bu sayfa 15227 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular