image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Birleşik Krallık’ta en fazla 6 aya kadar olan İngilizce dil eğitimi, hobi kursu, spor kursu gibi bir eğitime katılabilmek üzere başvurulabilen ziyaret kapsamlı bir İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türüdür.

İngiltere’de 6 ayı geçmeyecek eğitimlere katılmak üzere başvuru yapacak olan kişilerin başvuru yapabildiği İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu için başvuru sahiplerinin bu vizenin şartlarını sağladığını göstermesi gerekir. Bu bağlamda kişinin başvurusunda bu şartları sağladığını belgelerle ispatlaması gerekir. Öğrenci ziyaretçi olarak başvuru yapılabilen bu İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvurusu için öncelikle başvuru sahibinin eğitim almayı planladığı eğitim kurumundan kabul aldığına dair bir belgenin başvuru dosyasında bulunması gerekir.

Bu İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türüne yapılan başvurularda başvuru formunda talep edilen vize süresinin alınacak olan eğitim içeriğine uygun olduğunun gösterilmesi de önemlidir. Eğitim 1 haftalık talep edilebileceği gibi 3 aylık da olabilir. Ancak bu önemli değildir ve vize hangi süre ile talep edilirse edilsin verilecek olan vize süresi 6 aylık olacak ve 1 yıl içerisinde en fazla 6 ay bu vize ile İngiltere’de bulunulabilecektir. Ayrıca vize süresi İngiltere’den Ankara Antlaşması Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi, insan hakları başvuruları vb olabilecek istisnai durumlar haricinde uzatılamamaktadır. Bu nedenle daha uzun sürelerle İngiltere’de öğrenim görmek isteyen öğrenciler İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi veya Tier-4 İngiltere Öğrenci Vizesi başvurusu yapabilirler.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi’ne başvurma amacı bu vizeye uygun ve mantıklı bir amaç olmalıdır. Yani başvuru sahibi öğrenci İngiltere’de alacağı eğitimin kendisi için çok gerekli olduğunu gösterebilmelidir. Örneğin; bir üniversite öğrencisinin ileride yapacağı meslek için İngilizce bilmesi gereklilikse ve bu öğrenci İngiltere’de dil okuluna giderek İngilizcesini geliştirmek istiyorsa bu vize türüne başvuru yapabilecektir. Çünkü böyle bir amaç bu vize türü için oldukça makuldür. Ancak ileride çalışma alanı için İngilizce bilmesine gerek olmayan bir öğrenci bu vizeyi talep ederse bu başvuru vize memurlarınca makul bulunmayabilecektir.

Sürenin makul olmasının yanında başvurunun zamanlamasının İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu için de makul olması önemlidir. Mesela bir üniversite öğrencisi eğitimi devam ederken 15 günlük ara tatili için 3 aylık süre ile bu İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türüne başvuru yaparsa bu durum eğitiminin sekteye uğramasına yol açacağından dolayı bu talep makul karşılanmayacaktır. Aynı şekilde uzun süredir eğitim görmeyen bir lise mezunu birden 6 aylık İngilizce eğitimi almak üzere bu vizeye başvuru yaparsa bu durum inandırıcı bulunmayabilecektir.

öğrenci ziyaretçi

İngiltere vizesine öğrenci ziyaretçi olmak üzere başvuru yapacak olan kişilerin başvuru dosyalarında eğitim, yaşam ve kalacak yer masraflarını nasıl karşılayacaklarına dair belgelerin de firmamızla vize başvuru işlemlerinizi başlatmanızın akabinde sizlere danışmanınız tarafından sağlanacak olan belge listesinde belirtilen ve başvurunuzda olması gereken diğer belgelerin yanı sıra eklenmesi gerekir. Bu masraflar kişinin kendisi ya da sponsoru tarafından karşılanabilir. Masrafların nasıl karşılanacağını gösterebilmek için başvuru sahibi maaş bordrosu, kira sözleşmesi, tapu senedi, sponsorluk belgesi gibi belgeleri belge listesinde belirtilen ve başvuruda olması gereken diğer belgelerin yanı sıra ekleyebilir.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin bilmesi gereken bir diğer husus; kalınacak yerin başvuru sahibi için uygun bir yer olması gerektiğidir. Bu hem kira masraflarının kişiye uygun olması hem de kalınacak yerin şartlarının uygun olması gerektiği anlamına gelir. Şartların uygunluğundan kasıt; kalınacak yerin eğitim kurumuna uygun bir mesafede olması, kişiye uygun büyüklükte ve fiyatta olması ile başvuru sahibinin kalacağı kişilerin uygun olmasıdır. İngilizce dil okuluna gidecek olan bir öğrencinin birlikte kalacağı ailenin Türk olması birlikte kalınacak kişilerin uygun olmadığını gösterir. Çünkü öğrencinin İngiltere’ye gitme amacı İngilizce öğrenmektir ve İngiliz bir ailenin yanında ya da çoğunlukla yabancı öğrencilerin olduğu bir yurtta kalması mantıklı olacaktır.

Yukarıdaki şartları sağlayan öğrenciler bu İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türüne başvuru yapabilecekleridir. Başvuru sahiplerinin unutmaması gereken bir husus da vize süreleri bitince İngiltere’den ayrılmaları gerektiğidir. En fazla 6 aylık süre ile verilen İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesinin başvurusunda vize süresi bitmeden önce İngiltere’den çıkılacağına dair bir intiba oluşturulmalıdır. Bunu kişinin Türkiye’de okulunun olduğu, işinin olduğu, burada yerleşik olduğu gibi hususları gösteren bazı belgelerle ispatlamak mümkün olacaktır.

İngiltere vizesi başvuruları olumlu sonuç almanın en zor vize başvurularından birisi olduğu herkesçe bilinmektedir. Bu vize başvuruları oldukça karmaşıktır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak oldukça önem taşır. Bu bağlamda başvuru sahipleri firmamız CSS & Co Legal Services uzmanlarından danışmanlık alarak vize başvurusu yaptıklarında en doğru, hatasız ve eksiksiz şekilde başvurularını gerçekleştirmiş olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 11366 defa görüntülendi

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları