image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz Başvuruları (Genel Bilgiler)

İngiltere içinden veya dışından yapılan vize ve göçmenlik başvurularında başvuru sahipleri ret kararı ile karşılaşabilir ve bazı kararlar için itiraz hakkı bulunabilmektedir.

Birleşik Krallık içinden veya dışından yapılan vize ve göçmenlik başvurularında başvuru sahipleri olumlu sonuç alabilecekleri gibi başvurularının ikna edici, makul olmaması, eksiklik hata veya yalan beyan olması vb. nedenlerle ret kararı ile de karşılaşabilirler. Ret kararı verilen bazı kararlar için ise başvuru sahiplerinin itiraz hakkı bulunabilmektedir. İngiltere vizesi başvurularına karşı itiraz haklarını temelde üçe ayırabiliriz;

  • Yeniden Değerlendirme (Re-consideration) Başvurusu: Yeniden değerlendirme (re-consideration) başvurusu, İngiltere içerisinden yapılabildiği gibi Türkiye’den de yapılabilen vize ve göçmenlik başvurularının reddi halinde başvurunun yeniden incelenmesi talebidir. Başvuru sahipleri detaylı bilgi için web sitemizdeki Yeniden Değerlendirme (Re-consideration) Başvurusu sayfasını inceleyebilir veya CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirler.
  • İdari İtiraz (Administrative Review): İdari itiraz (administrative review), verilen vize ret kararının vize memurunun hatalarından kaynaklandığı durumlarda farklı bir vize memurunun inceleme yapması talebini içeren itiraz türüdür. Başvuru sahipleri detaylı bilgi için web sitemizdeki İdari İtiraz (Administrative Review) sayfasını inceleyebilir veya CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirler.
  • İtiraz davası (appeal): İtiraz davası (appeal), İngiltere İçişleri Bakalığı (Home Office)’nın ve İngiltere Konsolosluğunun bazı kararlarına karşı İngiltere Göçmenlik Mahkemesi’nde dava açılabilmesini sağlayan bir itiraz hakkıdır. Başvuru sahipleri detaylı bilgi için web sitemizdeki İtiraz Davası (Appeal) sayfasını inceleyebilir veya CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirler.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 7611 defa görüntülendi