image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu İstanbul Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Türkiye içerisinde İngiltere Konsolosluğu İstanbul vize başvuru merkezi tarafından yollanan başvuru dosyalarını değerlendirmeye alma ve vize başvurularını sonuçlandırma yetkisine sahip tek İngiltere temsilciliği birimidir. Bununla birlikte vize başvurularının doğrudan İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğuna müracaat edilmesi ile yapılmaları mümkün değildir.

İngiltere Konsolosluğu İstanbul vize başvuru merkezi şeklinde bahsedilebilecek iki adres mevcuttur: İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğu ve İstanbul içerisinde şubesi olan İngiltere Vize Başvuru Merkezi.

İngiltere Konsolosluğu İstanbul vize başvuru merkezi olarak bahsedilebilecek olan İngiltere Başkonsolosluğu Meşrutiyet Caddesi, No:34, Tepebaşı, Beyoğlu, İstanbul adresindedir. İngiltere Başkonsolosluğu Türkiye içerisinden yapılan İngiltere vizesi başvurularını kabul etme, değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisine sahip olan tek İngiltere temsilciliği birimidir. Buna karşılık olarak başkonsolosluğa bireysel başvuruda bulunulması yani direkt olarak bu temsilcilik birimine müracaat edilerek vize başvurusunda bulunulması mümkün değildir.

İngiltere Konsolosluğu İstanbul vize başvuru merkezi olarak bahsedilebilecek olan ve başvuru dosyalarının teslim edileceği İngiltere Vize Başvuru Merkezi Profilo Alışveriş Merkezi, Cemal Sahir Cad., Kat: 4, No.138/A, Mecidiyeköy, İstanbul adresindedir. Türkiye içerisinde İstanbul haricinde İzmir, Antalya, Ankara, Adana ve Gaziantep’te başvuru merkezleri bulunmaktadır.

Vize başvurusu için uzmanlarımız tarafından sunulacak belge listesinde bulunan belgelerin toplanması, belge tercümeleri, başvuru formu vb. evraklar ile oluşturulan başvuru dosyaları başvuru sahiplerinin biyometrik bilgileri (fotoğraf ve parmak izleri) ile birlikte uzmanlarımız ile iletişim halinde alınmış olacak randevunun gün ve saatinde İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru sahipleri tarafından teslim edilmesi ile yapılmaktadır. Başvuru dosyaları başvuru merkezi tarafından İngiltere Başkonsolosluğuna gönderilerek değerlendirmeye alınmaktadırlar. Vize başvuru süreci, prosedürü, başvuruların gereksinimleri hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek almak için CSS Legal vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile görüşebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında danışmanlık hizmeti sunmaktadır. CSS & Co Legal Services vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilir, İngiltere vizesi başvuruları, başvuru prosedürleri, başvurularda gerekebilecek belgeler, vize ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Bu sayfa 4556 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular