image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

ANKARA ANLAŞMASI VİZESİ İLE İNGİLTERE DE YENİ BİR YAŞAM FIRSATI

İngiltere’de kendi işini kurmak ve yerleşmek birçok insanın hayali. Ancak çok az insanın bildiği, yalnızca 18 yaşından büyük Türk vatandaşlarının serbest meslek kapsamında kendi işini kurarak İngiltere’de yeni bir hayata adım atabileceği bir İngiltere vizesi türü var: Ankara Antlaşması Vizesi.

İngiltere’de serbest meslek erbabı olarak, sermaye şartı, İngilizce dil bilgisi seviye şartı, sektör kısıtlaması olmadan kendi işini kurup başvuru sahiplerinin ailesiyle birlikte İngiltere’de yaşamasını sağlayacak olan Ankara Antlaşması Vizesi birçok avantaj içeriyor.

Restoran veya cafe işletmeciliğinden mimarlığa, dekorasyon-inşaat işlerinden ressamlığa, yazılımdan terziliğe her türlü meslekte evden (home office), mobil (freelance), iş yeri açarak, var olan iş yerine ortak olarak veya herhangi bir işletmeyi devralarak çalışma şeklinizi kendiniz belirleyerek iş kurabilirsiniz. İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi uzatma başvurularıyla İngiltere’de 5 yıl bulunan ve mesleğini icra edenler İngiltere’de sürekli oturum izni elde edebilecek ve en az 1 yıl Ankara Antlaşması Vizesi süresiz oturum izni ile İngiltere’de yaşadıktan sonra (bu 12 ay içerisinde en az 9 ay İngiltere’de bulunması şartıyla) İngiliz vatandaşlığı başvurusunda bulunabilecektir.

İngiltere’de iş kurma niyetinde olan kişiler Ankara Anlaşması Vizesi başvuru prosedürleri, başvuru şartları ve vize sahiplerine sağladığı avantajlarla ilgili tüm soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilecektir.

ANKARA ANLAŞMASI VİZESİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Ankara Anlaşması Vizesi, Birleşik Krallık’ta kendi işini kurmak isteyen 18 yaş ve üzeri her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının başvuru yapabileceği bir vize türü olup başvuru şartlarının sağlanması noktasında birçok avantaj barındırmaktadır.

Sektör: İngiltere’de Ankara Antlaşması Vizesiyle hangi işi kuracağınıza kendiniz karar verebiliyorsunuz. Lokanta ve kebapçılık, yazılım (IT), çocuk gelişimi eğitmenliği, çocuk bakıcısı (nanny), ev temizlik işleri (ev, iş yeri temizliği vb.), özel ders öğretmeni, inşaat ve dekorasyon, dil bilimci, fotoğrafçı, grafik tasarım, ses ve/veya enstrüman sanatçılığı, gayrimenkul danışmanlığı ve daha birçok alanda, yüzlerce farklı meslek grubundan kendi işinizi kurmak için Ankara Antlaşması Vizesine başvuru yapabiliyorsunuz.

Mesleki Yeterlilik: İngiltere’de yapmak istediğiniz meslek üzerine bilgi ve donanıma sahip olduğunuzu göstermeniz ve yapacağınız meslekte deneyim sahibi veya eğitim almış olmanız gerekiyor. Diploma sertifikalarınız, mesleki eğitim belgeleriniz, katıldığınız seminerler, daha önce çalıştığınız kurumlardan alınmış referanslarınız gibi çeşitli belgelerle kurmak istediğiniz iş alanında eğitim aldığınızı ve deneyim sahibi olduğunuzu kanıtlamanız oldukça önemli. Diplomanız, aldığınız eğitimler yapmak istediğiniz iş alanında olmasa dahi daha önce iş kurmak istediğiniz alanda çalıştığınızı bilgi ve belgelerle ortaya koyabilirseniz yalnızca mesleki tecrübeye dayanarak bile Ankara Antlaşması Vizesine başvurabilirsiniz. Aldığınız eğitimler veya mesleki deneyimlerinizi eklemeniz gereken başvuru dosyanızda hem eğitimlerinize hem de iş tecrübelerinize ilişkin belgelerin bulunması Ankara Anlaşması Vizesi başvurularında maksimum derecede başarı yakalamanızı sağlayacaktır.

ankara anlaşması vizesi

İngilizce Dil Bilgisi: İngilizce dil bilginizi spesifik ve zorunlu herhangi bir sertifika, dil sınavı vb. ile kanıtlamanıza gerek yoktur. Önemli olan yapacağınızı söylediğiniz işin gerektireceği kadar dil biliyor olmanızdır. Birleşik Krallık’ta işinizi sürdürebilmenizi sağlayacak kadar İngilizce biliyor olmanız vize sonucunun olumlu olma ihtimalini artırabilecektir. Çocuk bakıcısı, temizlik şirketi işletmecisi ile mühendis, hukuk danışmanı vb. gibi çeşitli meslek dallarında bulunan kişilerin bilmesi gereken İngilizce bilgisi de farklı olacaktır. Ancak bu durumda bile belirlenmiş bir İngilizce dil bilgisi seviyesi bulunmamaktadır.

Sermaye: Kurmayı planladığınız işinizi yapabilmeniz için sermaye alt üst limiti de belirtilmemiştir. Yapacağınız işe ve bu işi nasıl yapacağınıza göre sermayenizi de kendiniz belirleyebilirsiniz. Diğer evraklar gibi başvuru belgeleri arasında sermaye kaynağını gösteren evrakların bulunması vize başvuru dosyanızı güçlendirecek bir diğer evrak olacaktır.

Para Kazanma Potansiyeli: İngiltere’de bir mesleği yaparak para kazanabileceğinizi ve yaşam masraflarınızı karşılayabileceğinizi ortaya koymalısınız. Yapılacak işin niteliği, lokasyonu ve özelliğine göre müşterilerinizin bulunması, reel müşterilerle iletişimde bulunduğunuzu gösteren görüşme dokümanlarının başvuru dosyasına eklenmesi gereklidir. Tüm işletme giderleri çıkarıldıktan sonra kalan gelirle vize sahibinin kendisi ve eğer varsa bağımlılarının (eş/partner ve 21 yaş altı çocuklar) yaşam masraflarının karşılanabileceğine dair inandırıcı ve ikna edici bir başvuru dosyası, alanında uzman danışmanlarımızın destek ve yönlendirmeleri ile başvuru sahibi bireylerce hazırlanmalıdır.

HANGİ SÜRELERDE ANKARA ANLAŞMASI VİZESİ VERİLİR?

Ankara Anlaşması Vizesi ilk başvurusu olumlu olması halinde 1 yıllık vize verilmektedir. 1 yılın sonunda İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi uzatma başvurusu yapmanız halinde 3 yıllık standart uzatma hakkı verilebilir. Ancak başvuru belgelerinizin veya iş kurup geliştirme noktasında (örneğin gelir gider dengesi) sıkıntıların bulunması sebebiyle 3 yıl yerine 1 veya 2 yıllık vize uzatması da verilebilecektir. Uzatma başvurularında; kendi işinizi kurmuş olmanız, ilk başvuruda sunduğunuz iş planına uygun bir süreci başarılı şekilde sürdürüyor olmanız, gelir elde ederek hem sizin hem de varsa bağımlılarınızın (eş/partner ve çocuklar) masraflarını karşılayabiliyor olmanız gibi birçok hususta inceleme yapılmaktadır.

İngiltere’de vize uzatmalarıyla toplamda 5 yıl kalan kişiler İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi sürekli oturum başvurusunda bulunabilecektir. 5 yıllık süreyi tamamlayarak başarılı şekilde İngiltere’de sürekli oturum almış olan kişiler, 12 ay içerisinde en az 9 ay İngiltere’de bulunduktan sonra İngiltere vatandaşlığı başvurusuna ilişkin gerekli şartların sağlanması halinde vatandaşlık başvurusu yapabilecektir. İngiltere’de süresiz oturum izni ve İngiliz vatandaşlığı başvuru şartları ve gerekli belgeleri, vize başvuru şartlarından oldukça farklıdır.

İngiltere de Türkiye gibi -birçok Avrupa ülkelerinde olduğunun aksine- çifte vatandaşlığı kabul etmektedir. Yani hem İngiliz vatandaşı hem de Türk vatandaşı olabilirsiniz.

İngiltere’de Ankara Anlaşması Vizesi sahibi olarak 5 yıl yaşayan kişiler, bu sürenin sonunda İngiltere’de kendi işini sürdürme şartı ortadan kalkmasıyla başka bir iş yerinde çalışabileceği gibi kendi işini sürdürme kararı da alabilir.  

ANKARA ANTLAŞMASI VİZESİYLE HANGİ İŞLER YAPILABİLİR?

Gayrimenkul danışmanlığı

Enstrüman sanatçılığı

Cafe işletmeciliği

Aşçılık

Restoran işletmeciliği

Oto tamirciliği

Mimar- iç mimar

Dekorasyon- İnşaat işleri

Yazılım (IT)

Özel ders hocalığı

Kuaför (bay-bayan)

Güzellik uzmanı

Hukuk danışmanlığı

Ressam

Boyacılık- Sıvacılık

Temizlik işleri (ev, iş)

Terzilik

Masör- Masöz

Pazarcılık

Pastacılık

Sabit veya seyyar
(mobil) oto yıkamacılığı

Tekstilcilik

Kuyumculuk

Bahçıvanlık

Müteahhitlik

Ses sanatçılığı

Öğretmenlik

Marangozluk

İngiltere’de yukarıda listelenmiş işlerde ve daha birçok alanda kendi işinizin patronu olarak çalışabilirsiniz. Yapabileceğiniz işler bu listeden ibaret olmayıp yalnızca örnek olarak verilmiştir. Birleşik Krallık’ta kurmak istediğiniz işin Ankara Antlaşması kapsamında yapılabilecek bir iş olup olmadığını öğrenmek için firmamız danışmanları ile irtibata geçerek bilgi alabilirsiniz.

ANKARA ANLAŞMASI VİZESİYLE NELERİ YAPAMAZSINIZ?

 1. Ankara Antlaşması İş Kurma Vizesi ile kendi işinizi kurmak zorundasınız. Bu vize ile Birleşik Krallık’a giderek başka bir iş yerinde işçi statüsünde çalışamazsınız. Böyle bir durumun tespiti halinde Ankara Antlaşması Vizesi uzatma başvurusu reddedilecek, vize reddine ek olarak İngiliz makamlarını yanıltmaya yönelik girişimde bulunmanız sebebiyle vize başvuru yasağı bile verilebilecektir.
 2. Gerek işçi statüsünde çalışabilmek veya gerekse devlet sosyal yardımlarından faydalanabilmek sadece ve sadece İngiltere de yerleşik kişilere tanınan haklar olup, İngiliz vatandaşı, Avrupa Birliği vatandaşı veya sürekli oturum almış kişiler bu haklara sahip olabilmektedir. Dolayısıyla ilk 5 yıl işçi statüsünde çalışamama ve devlet sosyal yardımlarından faydalanamama kuralı söz konusudur. Başvuru sahiplerinin istedikleri herhangi bir işte çalışması veya devlet sosyal yardımlarından faydalanabilmesi ancak ve ancak 5 yıllık süreyi başarılı şekilde tamamladıktan sonra İngiltere’de yerleşik hale geldikleri anlamına gelecek olan İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi süresiz oturum başvurusunun başarılı şekilde sonuçlanarak sürekli oturum izninin alınması sonrasında mümkün olabilmektedir.

ingiltere ankara anlaşması vizesi

ANKARA ANLAŞMASI VİZESİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Halihazırda İngiltere Turist Vizesi, İngiltere Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Çalışma Vizesi, İngiltere Öğrenci Vizesi, İngiltere Yerleşim Vizesi, İngiltere İş Vizesi, İngiltere Evlilik Vizesi vb. ile İngiltere’de yasal olarak bulunan bireyler İngiltere’de bulundukları sırada eğer iş kurmaya karar verecek olurlarsa İngiltere’den Ankara Antlaşması Vizesine geçiş yapabilecekleri gibi, Türkiye’den de İngiltere Konsolosluğu tarafından değerlendirilebilmesi amacıyla başvuru merkezinden randevu alarak başvuru yapılabilmektedir. Başvuru yapmak için gerekli bütün bilgi ve belgeleri içermesi gereken başvuru dosyanızın eksiksiz ve olması gereken standarda uygun hazırlanmış olması sonrasında Ankara Antlaşması Vizesi başvurusu İngiltere’den veya Türkiye’den yapılabilmektedir. İngiltere vizesi, vize retlerine itirazlar, vize başvuru türleri ve başvuru şartları hususunda uzmanlaşmış CSS Legal İngiltere vizesi danışmanlık ofislerimizle iletişime geçebilir, başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. İngiltere vizesi başvuru işlemlerinin tamamlanmasından sonra son aşama olan İngiltere’de 2018 yılının kasım ayında açılan başvuru merkezlerinden, Türkiye’den ise İzmir, Ankara Adana, İstanbul, Bursa, Antalya, Gaziantep şehirlerinde bulunan İngiltere vizesi başvuru merkezlerinden randevu alınarak, bütün bilgi ve belgelerle eksiksiz olarak hazırlanmış olan başvuru dosyası teslim edilir, biyometrik bilgiler verilir.

İngiltere vizesi başvuru prosedürleri içerisinde uygulanması gereken belirli aşamalar Ankara Anlaşması Vizesi başvurularında da uygulanmaktadır. Gerekli başvuru evrakları kişiden kişiye değişebilmesi sebebiyle alanında uzman danışmanlarımızla başvurusunu yapmaya karar veren bireylere gerekli belgeler listesi uzmanlarımızca temin edilebilecektir. Gerekli belgelerin ve başvuru dosyasının titizlikle hazırlanması sonrasında başvuru merkezlerinden alınacak olan randevu gün ve saatinde başvuru dosyası teslim edilmelidir. Bu süre zarfında başvuru sahiplerinden fotoğraf, göz taraması ve parmak izi bilgileri görevlilerce alınacaktır.

Vize değerlendirilme süreci Türkiye’den veya İngiltere’den yapılan başvurulara göre değişiklik göstermektedir. Ankara Anlaşması Vizesi sonucu, Türkiye’den yapılan başvurularda 3 ile 12 hafta arasında, İngiltere’den yapılan başvurular ise 6 ay gibi bir süre içerisinde belli olabilmektedir. Ancak bu süreler yaklaşık değerler olup İngiliz Konsolosluğu işlemlerinin yoğunluğu sebebiyle İngiltere vizesi değerlendirme süresi uzayabilmektedir.

NEREDEN BAŞLAMALIYIM?

 1. İngiltere’de hangi işi yapacağınıza veya yapabileceğinize karar vermeniz gereklidir.
 2. Yapmak istediğiniz işi hangi yöntemle yapabileceğinizi belirlemeniz (home office, mobil, iş yeri açarak, ortaklık kurarak, işletme devralarak) bu aşamadan sonra hazırlanacak evrakları büyük oranda etkilemektedir.
 3. Ne tür bir iş kuracağınıza karar verdikten ve bunu 2. maddede belirtilen tarzlardan biriyle ile yapacağınızı belirledikten sonra, CSS Legal danışmanlık ile işlemlerinizi başlatarak başvuru dosyanızın açılmasını sağlayarak başvuru prosedürlerinin hazırlıklarına başlayabilirsiniz.
 4. Başvuru işlemlerinizi başlatıp dosyanızın açılması sonrası sizlere hazırlamanız gereken bilgi ve belgelere dair bir evrak listesi uzmanlarımızca temin edilecektir.
 5. Ek olarak, işinize, planlarınıza, yapmayı veya kurmayı planladığınız işe ilişkin bilgileri netleştirerek uzmanlarımızla paylaşarak, hazırlanacak başvurunuzun somutlaşmasını sağlamanız gerekmektedir.
 6. Kurmayı veya yapmayı planladığınız işe veya sektöre/alana dair varsa diploma, sertifika gibi belgelere ek olarak veya alternatif olarak bu işe dair iş tecrübenizi içeren bilgi ve belgeleri de mesleki yeterliliğinizi ortaya koyabilmek adına hazırlamanız gerekmektedir.
 7. Gerekli olan sermaye miktarını belirleyerek, sermayenin kaynakları hakkında bilgi ve belge başvuru dosyasını güçlendirecektir.
 8. Para kazanma potansiyelinizin olduğunu ispatlayabilmeniz gereklidir. Örneğin; potansiyel müşteri referansları, kontratları veya e-mail yazışmaları vb. ile para kazanma potansiyelinin gerçekçi olduğunun ifade edilmesi gereklidir.
 9. Pazar ve fiyat araştırmaları, rakip analizleri, nakit dönüşüm tabloları, bilanço ve projeksiyonlar, kar-zarar hesaplamalarını içeren iş planının olması gereken terminolojiye uygun hazırlanması gereklidir. Bu noktada da yine uzmanlarımızın desteği ve yönlendirmeleri ile yeterliliklerinizi, niteliklerinize uygun işinizi ve başarılı olma potansiyelinizi en doğru şekilde ortaya koyacak şekilde reel bir iş planınızın (business plan) oluşturulması gerekmektedir. Bireysel olarak veya alanında uzman olmayan bireylerden yönlendirmeler alınarak yapılan iş planları sebebiyle vize reddi alma ihtimalinizi artırabilirsiniz. Bu sebeple Ankara Anlaşması Vizesi iş planı hazırlarken bu alanda uzmanlaşmış CSS Legal yorum ve analiz gerektiren bilgi ve belgelerin düzenlenmesi hususunda başvuru sahiplerine danışmanlık vermektedir.
 10. Vize başvuru dosyanızın yukarıda belirtilen şekilde hazırlanması sonrası dosyanızda yer alan şahsi, ekonomik ve finansal bilgilere, eğitim ve mesleki tecrübeye ilişkin bütün belgelerinizin (eğer İngilizce değilse) İngilizce onaylı tercümelerinin yapılması gerekmektedir.
 11. Başvuru formunun doldurulması, maddi ve kişisel bilgilerle birlikte yukarıda ifade edilen belgelerin içerdiği bilgiler ışığında vize başvuru formlarının da doldurulmasıyla başvuru dosyası son haline getirilir.
 12. Başvuru Merkezinden alınan randevu gün ve saatinde başvuru dosyası teslim edilirken biyometrik bilgiler verilir.  

ingilterede yeni bir yaşam fırsatı

BAŞVURU REDDEDİLİRSE NE OLACAK?

Yukarıda bahsedilen şartları taşıdığınıza veya İngiltere’de işinizi kurup sürdürebileceğinize dair şüphelerin oluşması halinde vize memuru İngiltere vizesi reddi verebilecektir. İngiltere vizesi başvurusu ret gerekçelerinin neler olduğu, hangi İngiltere vizesi retlerine itiraz başvuru yollarının kullanılabileceği ve ne kadar süre içerisinde başvurulması gerektiği ret mektubu içerisinde yer almaktadır. CSS Legal vize işlemleri ve İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi başvuru evrakları hususuna detaylı bilgi ve danışmanlık verebilecek, başvuru sonucunuzun olumlu olma ihtimalini artırabilecektir.

İngiltere vizesi ret sonucunun yersiz, haksız ve yanlış bir karar olduğunu düşünen başvuru sahipleri alanında uzman danışmanlarımızdan destek alarak İngiltere vize reddine itiraz başvurusunda bulunabilecektir. İngiltere vizesi retlerine itirazlar hususunda Ankara Antlaşması Vizesi retleri için iki alternatif mevcuttur. Bunlardan ilki İdari İtiraz yoludur. Başvuru sahibinin ek bir belge ve bilgi eklemeden var olan başvurunun ve belgelerin yeniden değerlendirilmesi hususunda yapacağı itiraz türüdür. Bu başvuru türünde, asıl başvuruda kullandığınız belgeler dışında itiraz ederken yeni herhangi bir belge sunulmamaktadır. Başvuru değerlendirilmesinde gözden kaçan, değerlendirilmeye alınmayan bir bilgi sebebiyle İngiltere vize reddi verildiğinin ifade edildiği itiraza ilişkin dilekçe ve savunma yazımı gerekli format ve terminolojide uzmanlarımızca hazırlanabilmektedir. İkincisi ise İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme (re-consideration) başvurusudur. Yeniden değerlendirme başvurusu, vize başvuru şartlarını aslında sağlıyor olmanıza rağmen çeşitli bilgi ve belgenin eksikliğinden dolayı ret verilmiş ise tercih edilebilecek bir itiraz yoludur. İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi reddi ile ilgili yazılan mektupta belirtilen sebeplerin çürütülebilmesi için ilk başvurumuzda sunmadığınız ek belgeler var ise bunları ekleyerek savunmanız için bu yol tercih edilir. İngiltere vizesi reddi mektubunda belirtilen sebepleri çürütebilecek dilekçelerin veya savunmanın yazımı ve savunma hazırlanmasının yanı sıra ek belgeler de idari itiraz yönteminin aksine bu yöntemde vize memurunun değerlendirmeye alabilmesi için sunulabilir.

Hangi itiraz yolunun sizin için uygun olduğunu alanında uzmanlaşmış CSS Legal Ankara Antlaşması Vizesi danışmanlarıyla birlikte belirleyebilir, gerekli başvuru işlemlerine danışmanlarımızla başlayabilirsiniz. Ankara Antlaşması Vizesi başvurusu yapmaya karar veren bireyler uzmanlarımızla irtibata geçerek başvuru prosedürlerinin izlenmesi, gerekli belgeler listesindeki evrakların hazırlanması, iş analizi, randevu alınması ve daha birçok hususta bilgi alabilir veya vize başvuru işlemlerine başlayabilirler. İngiltere vizesi türleri alanında uzmanlaşmış CSS Legal şikâyet edilen İngiltere’nin vize vermedeki zorlayıcı tutumuna karşı başarılı bir vize başvurusu yaparak vize sonucunun olumlu olma ihtimalini artırabilmektedir.

ANKARA ANLAŞMASI VİZESİ SAHİBİ BAĞIMLILARI İNGİLTERE’YE GİDEBİLİR Mİ?

Ankara Anlaşması Vizesi sahibinin eşi ve 21 yaşının altındaki çocukları, Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi ile İngiltere’de beraber yaşamak üzere başvuru yapabilecektir. Asıl vize sahibiyle birlikte aynı anda başvuru yapılabileceği gibi vize sahibinin İngiltere’ye giderek işini kurmasından sonra da Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi başvurusu yapılabilir. Ankara Antlaşması Vizesine sahip bireyler yalnızca kendi işini yapmakla sınırlandırılmışken, eş ve 16 yaşının üzerindeki çocuklar herhangi bir iş yerinde çalışabilirler. Bağımlı eş de Ankara Anlaşması Vizesiyle kendi işini kurabilir, herhangi bir iş yerinde çalışabilir. CSS Legal vize uzmanlarından Ankara Anlaşması Bağımlı Vizesi başvurusu için profesyonel destek almaya karar veren bireylerin vize alma ihtimalleri büyük oranda artacaktır.

ANKARA ANLAŞMASI BAĞIMLILARI SAĞLIK OLANAKLARINDAN FAYDALANABİLİR Mİ?

İngiltere ulusal sağlık sisteminde, sınırlamaya tabi olmaksızın (Turist Vizesinin aksine) İngiltere’de yerleşik kişilere yönelik uygulanan prosedürler, bu vize türünün bağımlılarına da uygulanabilmektedir. Yani hem Ankara Anlaşması Vizesi sahibi bireyler hem de eşi ve çocukları sağlık olanaklarından serbestçe faydalanabilecektir.

ANKARA ANLAŞMASI VİZESİ SAHİBİNİN ÇOCUKLARI DEVLET OKULUNA GİDEBİLİR Mİ?

Başvuru sahibinin çocuklarını gönderebileceği okullarda özel veya devlet olarak sınırlandırma bulunmamaktadır. İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi bulunan bireyler çocuklarını devlet okuluna da gönderebileceklerdir.

İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi sahibi bireyler de kurdukları işi aksatmayacak şekilde eğitim alabileceklerdir. İngiltere’de eğitim almak istediğiniz kurumun belirlenmesi, size en uygun eğitim programının seçilmesi ve İngiltere’ye eğitim amacıyla gittiğinizde ihtiyacınız olacak bilgileri uzman danışmanlardan öğrenerek adım atmak faydalı olacaktır.

İngiltere, prestijli lise ve üniversiteleri, seçkin dil okulu ve kurslarıyla birçok insanın ziyaret etmeyi hayal ettiği bir ülke. İngiltere’ye eğitim amacıyla gitmek isteyen bireylerin ihtiyacı olan her türlü bilgiyi Student Portal International uzmanları verebilecektir. İngiltere’de eğitim, mesleki kurs, sertifika programları, lisans, yüksek lisans, dil okulu gibi eğitimlere katılmak isteyen bireylerin İngiltere’ye hangi amaçla gideceklerinden ne kadar süre kalacaklarına, konaklama seçimlerinden İngiltere’ye yolculuk öncesi gerekli bilgilere kadar başvuru sahiplerinin kafasını karıştıran konularda SPI danışmanları profesyonel hizmet verebilecektir.

İngiltere’de Ankara Anlaşması Vizesi sahibi bireylerin bağımlısı olarak eğitim almak istiyorsanız İngiltere Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hattı aracılığıyla eğitim danışmanlarına sorularınızı sorabilir, eğitim programları, konaklama ve vize türleri hakkında bilgi alabilirsiniz.  

CSS & Co Legal Services İngiltere Vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Uzmanlarımız İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla tüm sorularınızı cevaplayacak ve isteğiniz üzerine başvuru işlemlerini başlatabilecektir.

Bu sayfa 18050 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler