CSS & Co Legal Services
CSS & Co Legal Services
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi Başvurularında Mutlaka Olması Gereken Pasaportun Çıkarılması

İngiltere vizesi başvurusunda başvuru sahiplerinin en az 6 ay geçerliliği bulunan pasaportları ile başvuru yapmaları eğer ki bir pasaporta sahip değillerse de İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvuru yaparak çıkartmaları gerekir.

İngiltere vizesi başvurusu yapabilmek için başvuru sahiplerinin en az 6 ay geçerliliği bulunan bir pasaporta sahip olmaları gerekir. En az 6 ay geçerliliği bulunan bir pasaportu bulunan kişiler vize başvurularını yapabilirler. Pasaportu olmayan kişiler ise yaşadıkları yerdeki İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvuru yaparak geçerli bir pasaport temin edebilirler.

İngiltere’ye gidecek olan umumi pasaport (bordo), hususi pasaport (yeşil) ve hizmet pasaportuna (gri) sahip olan başvuru sahiplerinin İngiltere’ye giriş yapabilmek için mutlaka İngiltere vizesi almaları gerektiğini bilmeleri gerekir. Yalnızca diplomatik pasaport (siyah) sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmayacak şekilde İngiltere’de vize alamaya gerek olmaksızın bulunabilirler.

Umumi pasaport (bordo), hususi pasaport (yeşil) ve hizmet pasaportuna (gri) sahip olan başvuru sahiplerinin geçerli bir pasaportunun başvuruda sunulmasının yanı sıra eski pasaportlarına dair bilgilerin de vize başvurusunda bulunması gerekir. Başvuru sahipleri başvurularında önceki pasaportlarının numaralarını, başlangıç ve bitiş tarihlerini, iptal olduysalar neden iptal edildiklerini belirtmelidirler.

Pasaportla ilgili dikkat edilmesi gereken diğer bir önemli husus; başvuru sahibinin pasaportunun süresinin bitiş tarihi ile başvurmuş olduğu vize süresinin çakışmaması, yani pasaportunun daha uzun bir geçerlilik tarihini içermesidir.

pasaport başvurusu

Eksik bir başvuru reddedileceği gibi, sahte bir evrakla yapılan başvurunun da reddedileceğine dikkat edilmelidir. Sahte bilgi, belge, pasaport vb.nin dosyada olması neticesinde reddedilen bir başvuru sahibi İngiltere’ye girmekten 10 yıl süre ile men edilebilir. Bu hususa dikkat edilerek başvuru yapılması herhangi bir problemle karşılaşmamak adına yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Gaziantep ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1542 defa görüntülendi