image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Yerleşim Vizesi Uzatma Başvurularında Değişiklik!

İngiltere göçmenlik kurallarında yapılan son değişikliğe göre, İngiltere Evlilik/Yerleşim Vizesi başvurusu yaparak Birleşik Krallık’a gitmiş olan kişilerin 1 Mayıs 2017 ve sonrasında yapacakları uzatma başvurusunda A2 seviyesinde İngilizce bildiklerini gösterebilmeleri gerekmektedir.

İngiltere sürekli oturum izni olan ya da İngiliz vatandaşı olan kişiler, eşlerini,/partnerlerini, 18 yaşın altındaki çocuklarını ve kendilerine bağımlı olan diğer aile üyelerini İngiltere Evlilik/Yerleşim Vizesi başvurusu yaparak İngiltere’ye getirebilmektedirler. Yerleşim kapsamlı İngiltere vizesi başvurularında maddi yeterlilik, İngilizce dil yeterliliği, yaş sınırı gibi şartlar sağlandığı takdirde İngiltere’ye yerleşebilmek mümkün olacaktır.

Yerleşim kapsamlı başvurularda başvuru sahiplerinin İngilizce dil şartını sağlayabilmesi için IELTS Life Skills sınavından A1 düzeyinde dil bildiklerini gösterebilecekleri “başarılı” sonucunu almaları gerekmektedir. Trinity Collage London’ın aynı düzeydeki sınavından A1 seviyesinde puan alınarak da bu şart sağlanabilecektir.

İngiltere Evlilik/Yerleşim Vizesi başvuru şartlarının tamamının karşılanıyor olması ve başvurunun değerlendirmeyi yapan vize memurunca ikna edici bulunması sonucu ilk vize süresi olarak genellikle 33 ay verilmektedir. İngiltere’de ilk vize süresi bitmeden yapılan uzatma başvurusu ile de 30 ay uzatma alınarak toplam kalış süresi 5 yıla tamamlanabiliyor. 5 yılın sonunda ise İngiltere sürekli oturum başvurusu yapılabiliyor. Sürekli oturumun alınmasından 1yıl sonrasında ise İngiltere vatandaşlığı başvurusu yapılarak çifte vatandaşlık (çoklu vatandaşlık) alınabilmektedir.

İngiltere göçmenlik kurallarında yapılan değişiklik öncesi, yerleşim kapsamlı 30 aylık uzatma başvurularında İngilizce dil şartının sağlanması gerekmemekteydi. Yalnızca süresiz oturum izni ve İngiltere vatandaşlığı başvurularında B1 seviyesinde İngilizce yeterliliği ve Life In The UK sınavından geçmiş olma şartı vardı. Yapılan değişiklik ise uzatma başvurularında da başvuru sahiplerinin İngilizce bildiğini göstermesini öngörüyor. 1 Mayıs 2017 ve sonrasında yapılacak olan uzatma başvurularında A2 seviyesinde İngilizce dil bilindiğinin gösterilmesi gerekiyor. İlk başvurularda olduğu üzere uzatma başvurularında da IELTS Life Skills veya Trinity Collage London sınavından biri tercih edilebilir.

İngiltere vizesi ve göçmenlik başvuruları (İngiltere turist/ziyaretçi vizesi, İngiltere öğrenci vizesi, İngiltere yerleşim/evlilik vizesi, AB vatandaşlarının bağımlıları için İngiltere yerleşim vizesi, İngiltere çalışma/iş vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması vizesi, sürekli oturum, İngiltere vatandaşlığı vb.) ile İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu gerçekleştirebilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 14569 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler