image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere'de Vatandaşlık Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

“İngiltere’de vatandaşlık nasıl alınır?” sorusuyla ilgili araştırma yapan bireyler başvuru prosedürlerini ve başvuru şartlarının neler olabileceği hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmek için CSS Legal uzman danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere’de vatandaşlık nasıl alınır, sorusunu araştıran bireyler öncelikle başvuru prosedürlerini adım adım uygulaması gerekmektedir. Başvuru prosedürlerinin ilki başvuru formunun doldurulması, işlemlerin başlatılabilmesi için başvuru ücretinin ödenmesidir. Başvuru ücretini ödemeyen bireylerin başvuru işlemleri başlatılamayacaktır. İngiltere’de vatandaşlık nasıl alınır, sorusunun cevabı olarak İngiltere vatandaşlık başvurusu için gerekli şartların sağlanması prosedürlerden biri olarak oldukça önemlidir. İngiltere vatandaşlık başvuru şartları başvuru sahibinin İngiliz vatandaşıyla evli olup olmamasına göre çeşitlenmektedir. İngiltere vatandaşlık başvurusu için gereken genel şartlar şu şekildedir; İngilizce dil sınavlarından en az B1 düzeyinde sonuç almış olmak, adli sicil kaydının temiz olması, iyi karakterli olmak, İngiltere’de belirli bir süre yaşamış olmak, sürekli oturum izni sahibi olmak, İngiltere’de yeterli konaklama imkanlarının bulunması,. İngiltere vatandaşlığı için gerekli olan başvuru sahibinin yaşamına göre değişen diğer evraklar hakkında detaylı bilgiyi CSS Legal uzman danışmanlarından alabilirsiniz.

İngiltere vatandaşlığı bir hak olmayıp vatandaşlık başvuru reddine itiraz edilememektedir. Vatandaşlık başvuru reddi alan bireylerin başvurusunu yeniden yapması gerekmektedir. İngiltere İçişleri Bakanlığının, İngiltere vatandaşlığına başvuran bireylerin başka bir ülkenin vatandaşlığını taşımasına izin vermesiyle bireyler çifte vatandaşlık (dual citizenship) sahibi olabilmektedir. Bazı ülkeler çifte vatandaşlığı kabul etmemekte ve bireylerin vatandaşlık statüsünü başka bir ülkenin vatandaşlığına geçtiği anda otomatik olarak kaldırmaktadır. Bunun için kendi ülkenizin vatandaşlık statüsü ve hakları konusunda detaylı bilgi sahibi olmak ve İngiltere vatandaşlık başvurusunda bulunmak için CSS Legal uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda profesyonel destek almak ve daha detaylı bilgiye sahip olmak isteyen, “İngiltere’de vatandaşlık nasıl alınır?” konusunda uzman CSS & Co Legal danışmanlarından destek alabilirler.

2006 yılından beri, CSS & Co Legal Services Müşavirlik ve Danışmanlık Şirketi İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofisleriyle hizmet vermektedir.

İngiltere’de vatandaşlık nasıl alınır, İngiltere gibi sorularınız bulunuyorsa CSS Legal İngiltere Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilir, Birleşik Krallık vatandaşlık başvuru işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz.

Bu sayfa 834 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular