image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Öğrenci Vizesi için İngilizce Dil Sınavları

İngiltere öğrenci vizesi türlerinden yalnızca Tier 4 Uzun Dönem İngiltere Öğrenci Vizesi’ne başvuracak olan adaylar İngilizce dil şartını sağlamak üzere İngilizce dil sınavlarına girmek zorundadırlar.

öğrenciler vizesi için dil sınavları

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ve Tier-4 İngiltere Öğrenci Vizesi türleri bulunan İngiltere öğrenci vizesi başvuruları içerisinde yalnızca Tier-4 başvurularında İngilizce dil şartı bulunmaktadır. Tier-4 İngiltere Öğrenci Vizesi başvuruları için girilebilecek olan İngilizce dil sınavlarından en çok geçerliliği bulunan başta IELTS olmak üzere; Trinity College London, Cambridge ve Pearson sınavlarıdır.

IELTS sınavının Genel IELTS, Akademik IELTS, IELTS Life Skills ve IELTS for UKVI (Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik Kurumu için IELTS) olarak farklı türleri bulunmaktadır. İngiltere’de lisans, yüksek lisans veya doktora eğitimi için ya da uzun süreli mesleki eğitim programları için Akademik IELTS sınavından belirli bir puan almak gerekir. Tier 4 Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi için Akademik IELTS sınavından en az 5.5 puan (B2 seviyesi) alınması gerekir. Lisansın altındaki eğitimler ve kısa süreli kurslar için ise IELTS for UKVI (Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik Kurumu için IELTS) sınavından 4.0 puan (B1 seviyesi) almak yeterli olmaktadır.

IELTS dışında Trinity College London’ın yapmakta olduğu benzer nitelikteki sınavlar da eğitim görmek amaçlı yapılan vize başvurularında dil şartını sağlamak için kullanılabilmektedir. Buna ek olarak Cambridge sınavları da İngiltere’de oldukça geçerliliği bulunan uluslararası İngilizce dil sınavlarıdır. Bu sınavlar İngiltere’de birçok üniversite ve kurum tarafından kabul edilebilen sınavlardır. Eğer öğrenci Cambridge sınav derecesi ile İngiltere’de Higher Education Institution (HEI) olarak tanımlanan bir eğitim kurumundan kabul almışsa, Tier-4 İngiltere Öğrenci Vizesine başvurabilir.

Pearson sınavları ise nadir de olsa İngiltere’de bazı kurumlar tarafından kabul edilen sınavlardır. Ancak bu sınavlar genelde İngiltere’de değil Amerika’da geçerlidir. Öğrenciler, Cambridge sınavlarında olduğu üzere Pearson sınavlarında da aldıkları derece ile İngiltere’de yalnızca Higher Education Institution (HEI)  olarak tanımlanan bir eğitim kurumundan kabul almışsa, yine Tier 4 İngiltere Öğrenci Vizesi’ne başvurabilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 3793 defa görüntülendi