image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi Ne Zaman Çıkar?

İngiltere vizesi çıkma süresi, başvuru yapılan vize türüne göre 15 günden 90 güne kadar değişmektedir.

İngiltere vizesi başvurusu yapan ya da yapacak olan kişilerin en çok merak ettiği sorulardan biri de vizelerinin çıkma süresidir. Vizenin çıkma süresi başvuru yapılan vize türlerine göre değişkenlik göstermektedir. İngiltere vizesi çıkma süresi, başvuru yapılan vize türüne göre 15 günden 90 güne kadar değişmektedir.

İngiltere 6 ay ve altında bir süre ziyaret amaçlı başvuru yapılan İngiltere ziyaretçi vizesi türlerinde sonuçlar 3 hafta içerisinde gelmektedir. Ancak 6 aydan uzun ve oturum iznini kapsayan İngiltere yerleşim vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi gibi vize türlerinde bu süre 3 ayı bulabilmektedir. Başvuruların çoğu genellikle bu sürelerin bitiminden oldukça önce açıklanmakla birlikte konsolosluğun yoğun olduğu dönemlerde bu süreleri geçebilmektedir.

Vize çıkma süresini bekleyemeyecek olan başvuru sahipleri öncelikli servislerden yararlanabilirler. 24 saat içerisinde sonuç almak isteyenler Süper Öncelikli Servisten, 5 iş günü içerisinde sonuç almak isteyenler ise Öncelikli Servis ya da Dışişleri Bakanlığından alacakları nota ile başvuru yapabilirler.

CSS Legal, 2006 yılından bu yana vize danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1210 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular