image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi (Genel Bilgiler)

İngiltere yerleşim/evlilik vizesi İngiltere’de sürekli oturuma ya da İngiltere vatandaşlığına sahip olan kişilerin bağımlı aile üyelerinin başvuru yapabildiği İngiltere vizesi kategorisidir.

İngiltere vatandaşlığı ya da sürekli oturum iznine sahip olan kişilerin bağımlı aile üyeleri İngiltere’ye yerleşmek üzere İngiltere yerleşim/evlilik vizesi başvurusu yapabilirler. Aile üyelerinin yakınlık derecesine göre yerleşim kapsamlı başvurular çeşitli alt kategorilere ayrılmaktadır. Bu türler aşağıda listelenmiştir;

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi: İngiltere’de sürekli oturum izni ile bulunan ya da İngiliz vatandaşı olan kişilerin eşlerinin İngiltere’ye yerleşmek üzere başvuru yapabilecekleri bir vize türüdür. Detaylı bilgi almak isteyen kişiler, Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi sayfamızı inceleyebilecekleri gibi CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime de geçebilirler.

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi: Birleşik Krallık’ta İngiliz vatandaşı olan ya da sürekli oturum sahibi olan kişilerin evli olmadıkları kız/erkek arkadaşlarının İngiltere’ye yerleşim yapmak amacıyla başvuru yapabildiği İngiltere vizesi türüdür. Detaylı bilgi almak isteyen kişiler, Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi sayfamızı inceleyebilecekleri gibi CSS Legal uzmanları ile iletişime de geçebilirler.

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi: İngiltere vatandaşı veya süresiz oturum sahibi olarak Birleşik Krallık’ta bulunan kişilerin nişanlılarının başvuru yaparak İngiltere’ye yerleşebildiği bir İngiltere yerleşim/evlilik vizesi türüdür. Detaylı bilgi almak isteyen kişiler, Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi sayfamızı inceleyebilecekleri gibi CSS Legal uzmanları ile iletişime de geçebilirler.

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi: 18 yaş altındaki çocukların ebeveynlerinin her ikisiyle ya da yalnızca biriyle beraber İngiltere'ye yerleşebilmesi amacıyla başvurulabilen bir İngiltere vizesi türüdür. Detaylı bilgi almak isteyen kişiler, Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi sayfamızı inceleyebilecekleri gibi CSS Legal uzmanları ile iletişime de geçebilirler.

Evlat Edinilmiş Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi: Evlat edinilen bir çocuğun veya evlatlık edinme işlemleri İngiltere’de yapılacak olan bir çocuğun İngiltere'de evlat edinen kişi/kişiler ile yaşayabilmesi için başvuru yapabildiği İngiltere yerleşim/evlilik vizesi türüdür. Detaylı bilgi almak isteyen kişiler, Evlat Edinilmiş Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi sayfamızı inceleyerek CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirler.

Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesi: İngiltere’de sürekli oturum izni ya da İngiliz vatandaşlığına sahip kişilerin 65 yaşın üstündeki ebeveynlerinin İngiltere’deki çocuklarıyla yaşayabilmeleri amacıyla başvuru yapabildikleri bir İngiltere vizesi türüdür. Detaylı bilgi almak isteyen kişiler, Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesi sayfamızı inceleyebilecekleri gibi CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime de geçebilirler.

Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi: İngiltere'de İngiliz vatandaşı veya süresiz oturum sahibi olarak bulunan kişilerin İngiltere göçmenlik kanun ve yönetmeliklerinde tek tek sayılmış bulunan akrabalarının yerleşim amacıyla başvuru yapabildiği bir İngiltere yerleşim/evlilik vizesi türüdür. Detaylı bilgi almak isteyen kişiler, Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi sayfamızı inceleyebilecekleri gibi CSS Legal uzmanları ile iletişime de geçebilirler.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi: İngiltere'de siyasi sığınma (iltica) veya insani koruma ile bulunan kişilerin ailelerini yanlarına getirmek için başvuracakları İngiltere vizesi türüdür. Detaylı bilgi almak isteyen kişiler, İngiltere Aile Birleşimi Vizesi sayfamızı inceleyebilecekleri gibi CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime de geçebilirler.

Ankara Anlaşması Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi: İngiltere’de İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi yardımıyla iş sahibi veya çalışan olarak bulunanların Birleşik Krallık veya AB üye ülke vatandaşı olmayan eş ve 18 yaş altındaki çocuklarının talep edebildikleri vize türüdür. Detaylı bilgi almak isteyen kişiler, Ankara Anlaşması Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi sayfamızı inceleyebilecekleri gibi CSS Legal uzmanları ile iletişime de geçebilirler.

Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi: İngiltere’de daha önceden sürekli oturum izni ile bulunmuş olan ancak ya izin belgesini kaybetmiş ya da 2 yıldan fazla İngiltere dışında bulunmuş olan kişilerin İngiltere’de yaşamak üzere geri dönebilmesi amacıyla başvuru yapabildikleri İngiltere yerleşim vizesi türüdür. Detaylı bilgi almak isteyen kişiler, Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi sayfamızı inceleyebilecekleri gibi CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime de geçebilirler.

Karmaşık yapıda bulunan İngiltere yerleşim/evlilik vizesi türlerinin başvuruları için firmamız uzmanları ile iletişime geçilmesi olumlu sonuç alabilmek için oldukça yararlı olacaktır. Çünkü bu vize türlerinde ikna edici bir başvuru dosyasının hazırlanması oldukça önem arz eder ve bunu da ancak İngiltere göçmenlik hukuku uzmanları mümkün olan en eksiksiz şekilde gerçekleştirebilmektedirler. Herhangi bir eksiklik veya hata olduğunda vize memurlarının vize reddine karar verebileceğine dikkat edilmeli ve herhangi bir problemde uzmanlarımızla irtibata geçilmelidir.

CSS & Co Legal Services, Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 12205 defa görüntülendi