image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Turist/Ziyaretçi Vizesi (Genel Bilgiler)

Birleşik Krallık’ı ziyaret etmek için İngiltere turist/ziyaretçi vizesine başvuru yapacak olan kişiler tatil yapmak, aile üyelerini veya arkadaşlarını ziyaret etmek, iş, spor ya da sanat ile ilgili bir etkinliğe katılmak, tıbbi tedavi almak gibi amaçlar taşıyor olmalıdır.

Tatil yapmak, aile üyeleri veya arkadaşları ziyaret etmek, iş, spor ya da sanat ile ilgili bir etkinliğe katılmak, tıbbi tedavi almak gibi amaçlarla başvuru yapılabilen İngiltere turist/ziyaretçi vizesi 6 ay ve daha kısa sürelerle ziyaret izni sağlamaktadır. Türkiye’den yapılan başvuruları değerlendiren konsolosluk birimi olarak İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu 6 aylık veya 2 – 5 ve 10 yıllık süreyle İngiltere turist/ziyaretçi vizesi verir. Ancak hangi süre ile verilirse verilsin çoğu İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türünde 6 aydan fazla bir süre İngiltere’de kalınamamaktadır.

İngiltere turist/ziyaretçi vizesi alt türleri şunlardır;

 • İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi: Ziyaret amaçlı 6 aydan kısa süreli İngiltere'ye seyahat edecek kişilerin başvurabileceği İngiltere vizesi türü, İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi'dir. Detaylı bilgi için İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 • İngiltere Aile Ziyareti Vizesi: İngiltere'de, süresiz oturum izni ile bulunanların veya İngiltere vatandaşlarının birinci derece akrabaları bu vizeye başvuru yaparak İngiltere’yi ziyaret edebilir. Detaylı bilgi için İngiltere Aile Ziyareti Vizesi sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 • İngiltere İş Ziyareti Vizesi: 6 aydan kısa süreli olarak Birleşik Krallık’a iş ziyareti amaçlı ziyaret etmek isteyenler bu vizeye başvurusu yapabilirler. Detaylı bilgi için İngiltere İş Ziyareti Vizesi sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 • İngiltere Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi (Permitted Paid Engagement Visa): İngiltere’ye puan bazlı sistem altında sponsoru olmadan kısa süreliğine çalışmak üzere gelecek olan kişiler bu ziyaretçi vizesi alt kategorisine başvuru yapabilir. Detaylı bilgi için İngiltere Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 • İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi: Bu ziyaretçi vizesi türü yalnızca akademisyenlerin akademik araştırma, değişim programlarına katılma gibi amaçlarla başvuru yapabildiği bir İngiltere vizesi türüdür. Detaylı bilgi için İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 • İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi: 18 yaşından küçük çocukların 6 aydan kısa süreli Birleşik Krallık’a turistik gezi, aile ziyareti gibi amaçlarla ziyaret etmek istemeleri durumunda başvuru yapabilecekleri vize türüdür. Detaylı bilgi için İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 • İngiltere Öğrenci Çocuk Aileleri Vizesi: İngiltere’de eğitim görecek olan 12 yaşından küçük çocuğun ebeveynlerinin çocuğa bakmak üzere onunla beraber gidebilmelerini sağlayan vize türüdür. Detaylı bilgi için İngiltere Öğrenci Çocuk Aileleri Vizesi sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 • İngiltere PLAB Testi Vizesi: PLAB testini almak amacıyla İngiltere’ye giriş yapmak isteyen doktorların başvurabildiği vizedir. Detaylı bilgi için İngiltere PLAB Testi Vizesi sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 • İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi: İngiltere’ye tıbbı tedavi görmek üzere gelecek olan kişilerin başvuru yapabilecekleri vizedir. Detaylı bilgi için İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 • İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi: İngiltere’ye herhangi bir sportif etkinliğe katılmak üzere gidecek olan sporcu ve teknik kadronun başvuru yapabileceği ziyaretçi vizesi türüdür. Detaylı bilgi için İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 • İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi: İngiltere’de herhangi bir sanatsal etkinliğe katılacak olan sanatçıların başvuru yapabileceği ziyaretçi vizesi alt kategorisidir. Detaylı bilgi için İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 • İngiltere Din Görevlileri Vizesi: Din adamlarının buluşma, toplantı vb. faaliyetlerine katılmak, iş görüşmesi yapmak, herhangi bir dini kuruluşu ziyaret etmek gibi amaçlarla İngiltere’ye gidecek din görevlilerinin başvuru yapabileceği vize türüdür. Detaylı bilgi için İngiltere Din Görevlileri Vizesi sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 • Uluslararası Medya Kuruluşları Çalışanları ve Film Ekibi İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi: İngiltere’de çekilecek bir filmin ekibinde yer alacak ya da İngiltere dışında uluslararası bir medya kuruluşunun çalışanı olup İngiltere’ye 6 aydan kısa süreli olarak gidecek olan kişilerin başvuru yapabildiği iş ziyareti vizesi başvurusudur. Detaylı bilgi için Uluslararası Medya Kuruluşları Çalışanları ve Film Ekibi İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 • Danışman, Müşavir ve Eğitmenler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi: İngiltere dışındaki bir firmaya bağlı olarak çalışan müşavir, eğitmen gibi kişilerin İngiltere’deki bir müşteriye danışmanlık yapmak, eğitim vermek, arabuluculuk yapmak gibi maksatlarla kısa süreli olarak gidebilmesi için başvuru yapması gereken iş ziyareti vizesi türüdür. Detaylı bilgi için Danışman, Müşavir ve Eğitmenler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 • Hizmet İçi Eğitimler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi: İngiltere dışındaki bir kuruluşun çalışanı olup İngiltere’deki bir eğitim kurumundan hizmet içi mesleki eğitim alacak olan kişilerin başvuru yaptığı bir iş ziyareti vizesidir. Detaylı bilgi için Hizmet İçi Eğitimler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 • Ziyaretçi Profesörler/Öğretmenler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi: İngiltere’de kısa bir süre için küçük bir öğrenci grubunun başında İngiltere’ye gidecek olan profesör veya öğretmenlerin başvuru yaptığı bir iş ziyareti vizesi türüdür. Detaylı bilgi için Ziyaretçi Akademisyenler/Öğretmenler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 • Klinik Gözlemci Doktor ve Diş Hekimleri İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi (Clinical Attachment): İngiltere’de 6 ay ve daha kısa süre ile klinik gözlemci olarak bulunacak olan doktorlar ve diş hekimlerinin başvuru yapabileceği bir iş ziyareti vizesi türüdür. Detaylı bilgi almak üzere Klinik Gözlemci Doktor ve Diş Hekimleri İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi (Clinical Attachment) sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 • İngiltere Yatırımcı Ziyaretçi Vizesi: İngiltere’de iş kurmak, devralmak veya ortak olmak amacıyla ziyaret gerçekleştirmek isteyen büyük yatırımcılara ya da Birleşik Krallık hükümet destekli yatırımcılara verilen bir vizedir. Detaylı bilgi için İngiltere Yatırımcı Ziyaretçi Vizesi sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 • İngiltere’de Evlilik Vizesi: İngiltere’de evlilik yapmak veya eşcinsel partnerliklerini kaydettirmek isteyen çiftlerin başvuru yapacağı İngiltere vizesi türüdür. Detaylı bilgi için İngiltere Evlilik Ziyareti Vizesi sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 • İngiltere Transit Vizesi: Bir ülkeye İngiltere’den aktarma yaparak gidecek olan kişilerin gideceği ülkeye ve sınır kontrolünden geçip geçmemesine bağlı olarak alması gerekebilen vize türüdür. Detaylı bilgi için İngiltere Transit Vizesi sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Yukarıda sayılan bu vizelere Birleşik Krallık’a gidiş tarihinden 3 ay öncesine kadar başvuru yapılabilir. Başvuru yaptıktan sonra ise Öncelikli Servisler kullanılmadığı takdirde 3 hafta (15 iş günü) içerisinde sonuç alınmaktadır.

İNGİLTERE TURİST/ZİYARETÇİ VİZESİ

İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurular olduğu için titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan vize başvurularının sonucunda vize alınması diğer ülkelerin vize başvurularından daha zordur. Ayrıca başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda vize danışmanlığı almak olumsuz bir sonuç almamak için oldukça yararlı olmaktadır.

İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukukunda uzmanlaşmış olan danışmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile hizmet sunmakta olan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz. 

Bu sayfa 17769 defa görüntülendi