image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi Çıkma Süresi Nedir?

İngiltere vizesi çıkma süresi, başvuru yapılan vize türüne göre 15 iş gününden 90 iş gününe kadar değişmektedir.

İngiltere vizesi başvurusu yapan ya da yapacak olan kişilerin en çok merak ettiği sorulardan biri de vizelerinin çıkma süresidir. Vizenin çıkma süresi başvuru yapılan vize türlerine göre değişkenlik göstermektedir. İngiltere vizesi çıkma süresi, başvuru yapılan vize türüne göre 15 iş gününden 90 iş gününe kadar değişmektedir.

İngiltere 6 ay ve altında bir süre ziyaret amaçlı başvuru yapılan İngiltere ziyaretçi vizesi türlerinde sonuçlar 3 hafta içerisinde gelmektedir. Ancak 6 aydan uzun ve oturum iznini kapsayan İngiltere yerleşim vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi gibi vize türlerinde bu süre 3 ayı bulabilmektedir. Başvuruların çoğu genellikle bu sürelerin bitiminden oldukça önce açıklanmakla birlikte konsolosluğun yoğun olduğu dönemlerde bu süreleri geçebilmektedir.

Vize çıkma süresini bekleyemeyecek olan başvuru sahipleri öncelikli servislerden yararlanabilirler. 24 saat içerisinde sonuç almak isteyenler Süper Öncelikli Servisten, 5 iş günü içerisinde sonuç almak isteyenler ise Öncelikli Servis ya da Dışişleri Bakanlığından alacakları nota ile başvuru yapabilirler.

Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan CSS Legal İngiltere vizesiİngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları) başvurularında uzmanlaşmıştır. CSS Legal ile iletişime geçerek uzman danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve başvuru sürecine dair detaylı bilgi alabilirsiniz. Firmamızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1455 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular