image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi Cevap Süresi Ne Kadardır?

İngiltere vizesi cevap süresi, gidiş amacına bağlı olarak başvuru yapılan vize türüne göre 3 haftadan 3 aya kadar değişmektedir.

İngiltere vizesi başvurusunda bulunan kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri de İngiltere vizesi cevap süresidir. Vizenin çıkma süresi başvuru yapılan vize türüne göre değişir. Cevap süresi, başvuru yapılan vize türüne göre 3 haftadan 3 aya kadar değişmektedir.

İngiltere’yi 6 ay ve altında bir süre ziyaret etmek amaçlı başvuru yapılan İngiltere ziyaretçi vizesi türlerinde sonuçlar 3 hafta içerisinde gelmektedir. Ancak 6 aydan uzun süreyle İngiltere’de bulunulacak olan ve geçici veya sürekli oturum iznini kapsayan İngiltere yerleşim vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi gibi vize türlerinin cevaplanması 3 ayı bulabilmektedir.

İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılan ve İngiltere Konsolosluğunda değerlendiren başvuruların çoğu genellikle bu sürelerin bitiminden oldukça önce açıklanmakla birlikte konsolosluğun yoğun olduğu dönemlerde bu süreleri geçebilmektedir.

Vizenin cevaplanma süresini bekleyemeyecek olan ve acil başvuru yapması gereken başvuru sahipleri öncelikli servislerden yararlanabilirler. 24 saat içerisinde sonuç almak isteyenler Süper Öncelikli Servis, 5 iş günü içerisinde sonuç almak isteyenler ise Öncelikli Servis ya da Dışişleri Bakanlığından alacakları nota ile başvuru yaparak İngiltere vizesi cevap süresini kısaltabilirler.

İngiltere öğrenci vizesi, İngiltere ziyaretçi vizesi, İngiltere çalışma vizesi ve İngiltere yerleşim vizesi gibi kategorilere ayrılan İngiltere vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılması gerekir. Ayrıca başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda vize danışmanlığı alarak başvuruyu gerçekleştirmek pek çok açıdan yararlı olacaktır.

Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile CSS Legal, İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası ve itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları) başvurularında uzmanlaşmıştır. Firmamız uzmanlarıyla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1232 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular