image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vatandaşlığı Ankara Antlaşması ile Alınabilir Mi?

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesiyle iş kurarak İngiltere vatandaşlığı başvuru yapmak mümkündür. Bununla ilgili detaylı bilgiyi ve başvuru prosedürlerini öğrenebilmek için CSS Legal uzman danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ile İngiltere’de iş kurmak isteyen 18 yaşının üzerindeki her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının başvuru yapabildiği İngiltere Vizesi türüdür. Ankara Antlaşması Vizesiyle İngiltere’ye giderek iş kurma girişimleri sonrasında vize uzatmaları ile 5 yıl boyunca İngiltere’de yatırım yapan ve yaşayan bireyler İngiltere’de süresiz oturum izni için başvuru yapmalıdırlar. İngiltere vatandaşlığı başvurusu yapabilmek için en az 1 yıl İngiltere’de sürekli oturum izni ile yaşamış olmak gereklidir. Ankara Antlaşması Vizesi başvurusunda bulunmak isteyen ve bu vize türünün başvuru şartlarını merak eden bireyler CSS Legal uzman danışmanlarıyla iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirler.

Ankara Antlaşması Vizesi (İş kurma) yoluyla İngiltere’de vatandaşlık almak isteyen bireylerin izlemesi gereken belirli prosedürler vardır. Öncelikle başvuru formu titizlikle doldurulmalı ve başvuru ücreti yatırılmalıdır. İngiltere vatandaşlık başvurusu için gerekli belgeler listesini CSS Legal uzmanlarından temin ederek dikkatlice ve eksiksiz olarak toparlanmalı, başvuru dosyasına koyularak biyometrik bilgilerle birlikte İngiltere’de Kasım 2018 tarihinde açılan Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezi’ne (UKVCAS) teslim edilerek İngiltere vatandaşlığı Ankara Antlaşması başvurusu yapılmış olunacaktır. Başvuru sonucu 6 ay gibi bir süre içinde belli olmakla birlikte bu süre uzayabilmekte veya kısalabilmektedir. İngiltere vatandaşlık başvurusu onaylanan bireyler 3 ay içerisinde yemin töreni düzenlemelidir. İngiltere’de bulunan bireyler İngiliz yerel yetkilileriyle iletişime geçerek yemin töreni için tarih ayarlayabilir, İngiltere dışında olanlar ise bulundukları ülkenin İngiliz konsolosluğu veya elçiliğinde seremonisini gerçekleştirebilir. İngiltere vatandaşlığı Ankara Antlaşması ile alabilmek için uyulması gereken başvuru prosedürleri hakkında detaylı bilgi almak isteyen bireyler CSS Legal uzman danışmanlarıyla iletişime geçebilirler.

İngiltere Ankara Antlaşması ile İngiltere’de iş kurarak İngiliz vatandaşlığına başvurmak isteyen bireyler ve Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda detaylı bilgi arayan herkes CSS & Co Legal danışmanlarından destek alabilirler.

CSS & Co Legal Services İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofislerinde 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir şirkettir.

İngiltere vatandaşlığı Ankara Antlaşması ile alınabilir mi, başvuru için hangi şartları sağlamak gereklidir, başvuru için hangi evrakları başvuru dosyasına koymalıyız gibi sorular kafanızı kurcalıyor ise CSS Legal İngiltere Vizesi ve İngiliz Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilir, Birleşik Krallık vatandaşlık başvuru işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz.

Bu sayfa 785 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular