image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

“İngiliz vatandaşlığı nasıl alınır?” sorusunu araştıran bireyler başvuru şartlarını öğrenmek ve başvuru prosedürlerini eksiksiz uygulayabilmek için CSS Legal uzman danışmanlarına ulaşabilir, profesyonel danışmanlık alabilir.

“İngiliz vatandaşlığı nasıl alınır?” sorusunun cevabı olarak başvuru prosedürlerini eksiksiz uygulamak ve başvuru şartlarının tamamını sağlıyor olmak öncelikle söylenebilir. İngiltere vatandaşlık başvuru prosedürleri; başvuru formunu doldurmak, başvuru ücretini yatırmak, CSS Legal uzman danışmanlarından gerekli evraklar listesini alarak bunları eksiksiz ve dikkatli şekilde başvuru dosyasına eklemek, İngiltere’de açılan Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezine başvurusu dosyasını ve biyometrik bilgileri teslim etmek olarak sıralanmaktadır. Başvuru değerlendirme süreci ortalama 6 ay olmakla birlikte başvuru sonucunun olumlu olması durumunda İngiltere İçişleri Bakanlığı vatandaşlık yemin töreni için davet mektubu gönderecektir. Yemin töreni için davet mektubunu (invitation letter) alan bireyler en geç 3 ay içinde yemin töreni düzenlemeli, en geç 90 gün içinde vatandaşlık yemin törenini düzenlemeyen bireylerin başvuru onayını geri çeken İngiliz makamlarına itiraz yolları kapalı olup yeniden başvuru yapılması gerekecektir.

İngiliz vatandaşlığı başvurusu için kişilerin İngiliz makamlarınca belirlenmiş birtakım şartları sağlaması ve bu şartları sağladığını da belgelerle ispatlaması gereklidir. Bu şartlar bireylerin İngiliz vatandaşıyla evli olup olmamasına göre değişmektedir ve bu şartlardan bazıları; adli sicil kaydının temiz olması, B1 ve üzeri seviyede Birleşik Krallık Home Office tarafından tanınan İngilizce dil sınavlarına girmiş olmak, belirli bir süre İngiltere’de yaşamış olmak, yeterli konaklama imkanlarının olması, göçmenlik geçmişinin temiz olması, sürekli oturum izni sahibi olmak olarak sıralanabilir. Bu şartlar başvuru sahibinin İngiltere vatandaşı bir bireyle evli olup olmamasına göre değişmektedir. İngiltere vatandaşlık başvurusu için gerekli belgeler hakkında detaylı bilgi için CSS Legal uzman danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda daha detaylı bilgi almak veya profesyonel danışmanlık hizmetlerinden faydalanmak isteyen bireyler İngiltere vatandaşlık başvurusu konusunda uzman CSS & Co Legal danışmanlarından destek alabilirler.

2006 yılından beri CSS & Co Legal Services Müşavirlik ve Danışmanlık Şirketi Londra, Ankara, İstanbul ofisleri bulunan İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında hizmet vermektedir.

“İngiliz vatandaşlığı nasıl alınır?” İngiltere vatandaşı olmak istiyorum ne yapmalıyım gibi soruları bulunan bireyler genellikle internetteki çeşitli sayfalarda araştırmalar yaparak bilgi sahibi olmaya çalışmaktadır. Forumlar, sözlükler gibi sayfalarda bulunan güncelliğini yitirmiş bilgi, yorum ve konuşmalardan edinilecek bilgilerle İngiltere vatandaşlık başvurusu yapılması önerilmemektedir. İngiltere vatandaşlığı başvurusu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyen bireyler CSS Legal İngiltere Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilir, Birleşik Krallık vatandaşlık başvuru işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz.

Bu sayfa 704 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular