image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Vatandasligi Evlilik Yoluyla Alınabilir Mi?

İngiliz vatandasligi evlilik yoluyla alınabilmekle beraber bu kapsamda başvuru yapacak kişiler, İngiliz makamlarınca belirlenen çeşitli şartları taşıdığı sürece vatandaşlık başvurularından kabul almaya daha çok yaklaşacaklardır.

İngiltere vatandaşlığı bulunan bireyler İngiltere hükümetinin vatandaşlarına vermiş olduğu tüm haklardan yararlanabilir, devletin koyduğu tüm kurallara uyma yükümlülüğünü taşır ve eğitim, iş, sağlık gibi birçok konuda İngiltere vize sahiplerinin sınırlamaları gibi sınırlamalar olmadan İngiltere’de yaşamını sürdürme hakkına sahiptir. İngiltere vatandaşlığı, İngiliz vatandaşı bir bireyle evlilik yoluyla belirli şartlar dahilinde sağlanabilmektedir.

İngiliz vatandasligi evlilik birliği sağlayarak almak isteyen bireyler belirli başvuru şartlarını sağlayarak İngiliz vatandaşlığı alabilmektedir. Bu şartlardan bazıları; İngiliz vatandaşı olan bir kadın veya erkekle -başvuru yapıldığı sürede- evli bulunuyor olmak, yeterli düzeyde İngilizce bilgisini İngilizce dil sınavlarıyla kanıtlıyor olmak, son 3 yıldır İngiltere sınırları içerisinde yaşıyor olmak vb. olarak sıralanabilir. İngiliz vatandasligi evlilik birliğini kanıtlayabilen, başvuru tarihinden hemen önceki 3 yıl içinde göçmenlik kurallarını ihlal etmemiş olan bireylerce alınabilir.

İngiliz vatandasligi evlilik yoluyla alınabilecek ancak belirli şartları İngiltere vatandaşlığı olarak bilinmesine rağmen yalnızca İngiltere değil Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda ülkelerinin vatandaşlık başvurusu bu yollarla sağlanmaktadır. Bu ülkelerin vatandaşlık başvuruları için de aynı şartların sağlanması gereklidir.

2006 yılından beri CSS & Co Legal Services İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında Londra, Ankara, İstanbul ofisleriyle danışmanlık vermeyi sürdüren bir şirkettir.

İngiliz vatandasligi evlilik yaparak almak isteyen bireyler için oldukça karmaşık yapıda olan başvuru türlerinden biridir. Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda detaylı bilgi almak isteyen bireyler linke tıklayabilir veya göçmenlik hukuku konusunda uzman CSS Legal uzman danışmanlarıyla CSS Legal İngiltere Vize ve Vatandaşlık İletişim Hattı aracılığıyla irtibata geçerek vatandaşlık başvuru işlemlerini başlatabilir.

Bu sayfa 758 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular