image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vatandaşlığı (Genel Bilgiler)

İngiltere vatandaşlığı başvuruları kişilerin taşıdığı şartlara göre 6 farklı türe ayrılmaktadır.

Kişilerin taşıdığı şartlara göre 6 farklı türe ayrılmakta olan İngiltere vatandaşlığı başvuruları aşağıda listelenmiştir;

1.İngiliz Vatandaşlığı (British Citizenship): Bu vatandaşlık türüne başvuru yapabilmek için sağlanması gereken şartları taşıyan kişiler, vatandaşlık başvurusu yaparak çifte vatandaşlık ve birçok hakka sahip olma şansını elde edebilirler. Bu konu hakkında detaylı bilgi için İngiliz Vatandaşlığı (British Citizenship) sayfamız incelenebilir ve başvuru için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçilebilir.

2.İngiliz Denizaşırı Toprakları Vatandaşlığı (British Overseas Territories Citizen): 1 Ocak 1983 tarihinden önce doğmuş olan kişiler, Birleşik Krallık ya da kolonilerinden birinin vatandaşı olmaları durumunda İngiltere Denizaşırı Toprakları Vatandaşı sayılırlar. Bu vatandaşlık türü hakkında detaylı bilgi için İngiliz Denizaşırı Toprakları Vatandaşlığı sayfamız incelenebilir ve başvuru için CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçilebilir.

3.İngiltere Bağımlı Denizaşırı Ülkeleri Vatandaşlığı (British Overseas Citizen): Bu vatandaşlık türü yalnızca belirli durumlarda başvuru yapılabilen bir İngiltere vatandaşlığı türüdür. Bu İngiltere vatandaşlığı türü ile ilgili detaylı bilgi için İngiltere Bağımlı Denizaşırı Ülkeleri Vatandaşlığı (British Overseas Citizen) sayfamız incelenebilir ve başvuru için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçilebilir.

4.İngiliz Milletler Topluluğu Vatandaşlığı (British Subject): İngiliz Milletler Topluluğu’na dâhil olan bazı ülkelerin vatandaşlarının sahip olduğu vatandaşlık türüdür. Bu vatandaşlık türü hakkında detaylı bilgi için İngiliz Milletler Topluluğu Vatandaşlığı (British Subject) sayfamız incelenebilir ve başvuru için CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçilebilir.

5.İngiliz Uyrukluğu (British National – Overseas): Bu vatandaşlık türü hâlihazırda başvuru yapılabilen bir İngiliz vatandaşlığı türü değildir. Bu vatandaşlık türü ile ilgili detaylı bilgi için İngiliz Uyrukluğu (British National – Overseas) sayfamız incelenebilir ve başvuru için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçilebilir.

6.İngiltere Koruması Altındaki Kişi (British Protected Person): İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerinde sayılmış olan kişilerden biri ise İngiltere Koruması Altındaki Kişi (British Protected Person) olmak üzere başvuruda bulunabilecektir. Bu konu ile ilgili detaylı bilgi için İngiltere Koruması Altındaki Kişi (British Protected Person) sayfamız incelenebilir ve başvuru için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçilebilir.

CSS & Co Legal Services, 2006 yılından bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında olduğu gibi İngiliz vatandaşlığı başvurularında da uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 8828 defa görüntülendi