image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi ve Diğer Başvurular için Dil Sınavları (Genel Bilgiler)

İngiltere vizesi türlerinin bazılarının başvuruları ve diğer başvurular (sürekli oturum izni, İngiltere vatandaşlığı vb.) için sağlanması gereken İngilizce dil şartı bulunabilmekte ve belirli sınavlardan birine dair bir belge başvuruda sunularak bu şart sağlanabilmektedir.

İNGİLİZCE DİL SINAVLARI

İngilizce dil sınavlarından birine girilmesi ve istenen düzeyde İngilizce bilindiğinin başvuruda gösterilmesi gerekliliği başvurulan İngiltere vizesi türüne göre değişmektedir. İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan başvuruların yanında diğer başvurular için (İngiliz vatandaşlığı başvuruları, sürekli oturum izni başvuruları vb.) de İngilizce dil şartının sağlanması gerekebilmektedir.

İngiltere vizesi başvurularında veya diğer başvurularda eğer dil sınavlarına girilerek İngilizce dil şartının sağlanması isteniyorsa bu sınavlardan mutlaka belirtilen seviyede (A1,B1, B2, C1 vb.) puan alınması gerekmektedir.

İngilizce dil sınavlarını geçme barajı da başvurulan vizeye göre değişmektedir. Örneğin; İngiltere evlilik/yerleşim vizesi türlerinde genel İngilizce dil bilgisi aranırken İngiltere öğrenci vizesi türlerinin başvurularında daha üst seviyede akademik İngilizce dil bilgisi aranmaktadır. Bu dil sınavlarının tarihi ve yerleri önceden bilinmeli ve sınavlara vize başvuru tarihi de göz önünde bulundurularak girilmelidir.  Aynı şekilde İngiliz vatandaşlığı veya sürekli oturum izni başvuruları için İngilizce dil sınavlarına girecek olanlar da sınav tarihlerini önceden takip etmelidirler.

IELTS LIFE SKILLS, Genel IELTS, Akademik IELTS, IELTS for UKVI (Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik Kurumu için IELTS), Cambridge Sınavları, Pearson Sınavları, Trinity College London sınavları İngiltere vizesi ve diğer başvurular (İngiliz vatandaşlığı, sürekli oturum izni başvuruları vb.) için girilebilecek olan İngilizce sınavlarıdır. Başvurusu için hangi sınavlara girebileceği hakkında detaylı bilgi almak isteyen kişiler web sayfamızı inceleyebileceği gibi CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek de detaylı bilgi alabilecektir.

Daha önce de belirtildiği gibi İngilizce dil şartı başvurulan vizeye göre değişmektedir. Örneğin; herhangi bir İngiltere ziyaretçi/turist vizesi başvurusunda İngilizce dil sınavından geçme şartı bulunmamaktadır. Ancak diğer İngiltere vizesi türleri olan İngiltere öğrenci vizesi (Tier 4 Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi), İngiltere evlilik/yerleşim vizesi, İngiltere çalışma/iş vizesi başvurularında adayların belirli bir seviyede İngilizce bildiklerini gösterebilmeleri şarttır. Bu şartın sağlanabilmesi için girilmesi gereken dil sınavları bulunmaktadır. Başvuru sahipleri, gidiş amaçlarına ve taşıdıkları şartlara göre en uygun vize türü için girilmesi gereken İngilizce dil sınavları hakkında detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri aşağıda belirtilen sayfalarımızı inceleyebilirler;

1)İngiltere Öğrenci Vizesi için İngilizce Dil Sınavları

2)İngiltere Evlilik/Yerleşim Vizesi için İngilizce Dil Sınavları

3)İngiltere Çalışma/İş Vizesi için İngilizce Dil Sınavları

4)İngiltere Sürekli Oturum Başvuruları için İngilizce Dil Sınavları

5)İngiliz Vatandaşlığı Başvuruları için İngilizce Dil Sınavları

Yapılacak olan başvuruya göre girilecek İngilizce dil sınavı belirlendikten sonra ise hangi tarihlerde sınavlara girilebileceği hakkında detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri web sitemizin İngilizce Dil Sınavları Tarih ve Yerleri sayfasını inceleyebilir. Başvurusunu CSS Legal uzmanlarıyla yapan başvuru sahiplerine danışmanlarımız her konuda olduğu gibi İngilizce dil sınavları hakkında da detaylı bilgi vereceklerdir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 13173 defa görüntülendi