image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Pasaportu Yenileme Başvuru Nasıl Yapılır?

İngiliz pasaportu yenileme başvurusu yapmak isteyen bireylerin sağlaması gereken belirli şartlar ve uyması gereken belirli başvuru prosedürleri bulunmakla birlikte başvuru sonucunun hızlanması için kullanabileceği servisler mevcuttur.

İngiliz pasaportu yenileme İngiltere’de sürekli oturum aldıktan en az 12 ay sonra İngiltere vatandaşlığına başvuran, başvuru sonucu olumlu olup İngiltere vatandaşlık belgesi (certificate of naturalisation) sonrasında İngiltere pasaportu alan bireyler için yapılabilecek bir başvuru türüdür. İngiltere pasaportu başvurularında İngiliz makamları İngiltere vatandaşı olunmasına rağmen vatandaşlık vermeyebiliyor. Bu yüzden bireyler, İngiltere pasaportu başvurularında uygulanacak prosedür ve sağlanacak şartları öğrenmek için CSS Legal uzman danışmanlarıyla iletişime geçebilir. Bu şartlardan bazıları şunlar olarak örneklendirilebilir: İngilizce olmayan belgeler varsa bu belgelerin tercümesinin yapılmış halleri, başvuru sahibinin kişisel bilgileri, İngiltere vatandaşlık sertifikası (certificate of naturalisation) vs. İngiltere pasaport başvurusu için gerekli evraklar hakkında detaylı bilgi almak ve özel durumu bulunan bireyler için bu evrakların nasıl çeşitlenebileceğini öğrenmek için CSS & Co Legal ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiliz pasaportu yenileme (passport renewal) niyetinde bulunan bireyler için de gerekli evraklar ve prosedürler mevcuttur. İngiliz pasaportu yenileme işlemleri İngiltere’den veya Türkiye’den yapılabilmektedir. Pasaport başvurusunda bulunan bireyler bunun 3 ile 6 arasında sonuçlanabileceğini bilerek ona göre başvuru yapmalıdır. Bu süre çeşitli sebepler uzayabilmektedir. Türkiye’den İngiltere pasaportu yenileme veya İngiltere’de İngiliz pasaportu yenileme bulunan bireylerin nasıl pasaport yenileyebileceğini öğrenmek için CSS Legal uzman danışmanlarından destek alabilirsiniz.

CSS & Co Legal Services İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofislerinde hizmet vermekte olan bir şirkettir.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar, İngiltere pasaportu başvuruları ve İngiliz pasaportu yenileme konusunda CSS Legal İngiltere Vizesi ve İngiliz Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilir, Birleşik Krallık vatandaşlık başvuru işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz.

Bu sayfa 846 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular