image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’den İngiliz Pasaportunun Yenilenmesi (Passport Renewal)

İngiltere’den İngiliz pasaportunun yenilenmesi (passport renewal) başvurusu, herhangi bir kayıp, hasar, çalınma, sürenin dolması vb. durumda istenildiği zamanda yapılabilmektedir.

passport renewal

İngiliz pasaportunun kaybolması, çalınması, zarar görmesi, süresinin dolması gibi hallerde pasaport yenileme (passport renewal) başvurusu yapılabilmektedir. Ayrıca hâlihazırda geçerli olan bir pasaportun süresini yeni bir pasaporta aktararak da yeni bir pasaport çıkarılabilecektir. Yeni pasaporta eklenecek olan süre en fazla 9 aya kadar olabilir.

Pasaport yenileme (passport renewal)  işlemi postanenin Pasaport Kontrol ve Gönderme Servisi aracılığıyla yapılmakta ve İçişleri Bakanlığı (Home Office)’na gidilmesine gerek bulunmamaktadır. Başvuru yapılan tarihten itibaren 3 hafta içerisinde sonuç alınacaktır. Bazı durumlarda İngiliz pasaportunun yenilenmesi başvurusu 3 haftadan fazla da sürebilmektedir. Bu süreden daha kısa bir zamanda sonuç alınması gerekiyorsa öncelikli servislerden faydalanılabilmektedir. Öncelikli Servis (Premium Service) hizmetinden yararlanarak 4 saat içerisinde, Hızlı Geçiş Servisi (Fast Track Service) ile de 1 hafta içinde başvuru sonucu alınabilecektir.

İngiltere’den yapılan pasaport başvurusu için ilk önce online başvuru formunu doldurmak gerekir. Ardından postanelerden birinin Pasaport Kontrol ve Gönderme Servisine 2 adet fotoğrafla başvuru yapılabilir. Bu fotoğrafın nasıl olması gerektiği hakkında detaylı bilgi almak isteyen kişiler CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçebilirler.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 7196 defa görüntülendi