image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Pasaportu Nasil Alinir?

“İngiliz pasaportu nasil alinir?” sorusunun cevabını merak edip araştırma yapan bireyler konusunda uzman danışmanlardan destek alarak yapacağı başvurularda olumlu sonuç alma ihtimalini artırmaktadır. Başvuru sahiplerinin uyması gereken belirli prosedürler ve sağlaması gereken başvuru şartları mevcuttur.

“İngiliz pasaportu nasil alinir?, sorusu kafasını kurcalayan İngiltere’de belirli sürelerde yaşamış, son 12 aydır sürekli oturum izni bulunan, gerekli tüm şartları sağlayarak İngiltere vatandaşlığı belgesi (certificate of naturalisation) almış olan bireyler bu konu hakkında internette güncelliğini yitirmiş bilgiler içeren çeşitli sitelerde araştırmalar yapmakta ve konusunda uzman olmayan kişilerce yönlendirilerek başvuru sonucunun olumlu olma ihtimali düşürmektedir. İngiltere pasaportu sahibi olmak için bireylerin belir şartları taşıyor olması gereklidir. “İngiliz pasaportu nasil alinir?” sorusuna yanıt olarak şu şartlar sıralanabilir; İngiltere vatandaşlık sertifikası (certificate of naturalisation), başvuru sahibinin kişisel bilgileri, kimlik bilgileri, İngilizce olmayan belgelerin tercüme edilmiş halleri. Bu bilgiler ve bireylerin durumlarına göre değişebilen çeşitli evraklar başvuru dosyasına koyularak biyometrik bilgilerle birlikte İngiltere’de Kasım 2018 tarihinde açılan İngiltere Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezi’ne teslim edilecektir. Gerekli olduğu takdirde başvuru için ek evrak talep edilebilir, bunun için telefon aracılığıyla iletişim kurulabilir veya mülakata çağırılabilirsiniz. Başvuru şartları ve prosedürleri hakkında detaylı bilgi için CSS & Co Legal Services ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiliz pasaportu acil olmayan başvuruları en erken 3 hafta içinde sonuçlanmaktadır. Ortalama 6 haftaya kadar sürebiliyor, bu süre daha da uzayabilmektedir. İngiltere pasaportunu daha hızlı almayı sağlayan her yıl İngiliz makamlarınca değiştirilebilen bir ücret karşılığında yararlanılacak olan Hızlandırıcı Servisler bulunmaktadır. Bunlar hakkında detaylı bilgi için CSS Legal uzmanlarıyla görüşebilirsiniz.

İngiltere pasaportu verecek olan İngiliz hükümeti, bireyler İngiliz vatandaşı olsa dahi, pasaport vermeyi garanti etmemektedir. İngiliz pasaportu İngiliz hükümetine aittir ve gerektiği zaman iptal edebilir veya bireylerden geri alabilir. İngiltere yetişkin pasaportu 10 yıl geçerlidir ve başvuru süresi 3 ile 6 hafta arasında değişmektedir. Bu süre çeşitli sebeplerden dolayı uzayabilir veya kısalabilir. Bunlar hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız CSS Legal uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda tüm sorularınızı CSS & Co Legal danışmanlarından destek alabilirler.

CSS & Co Legal Services İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofislerinde 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir şirkettir.

“İngiliz pasaportu nasil alinir?” İngiltere pasaport başvuru işlemleri nelerdir, İngiltere pasaportu hakkında nereden bilgi edinebilirim gibi soruları araştırıyor ve cevap bulamıyorsanız ise CSS Legal İngiltere Vizesi ve İngiliz Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilir, Birleşik Krallık vatandaşlık başvuru işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz.

Bu sayfa 780 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular