image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

“İngiltere Vizesi Çıkmadı” Diye Üzülmeden Önce Mutlaka Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

“İngiltere Vizesi Çıkmadı” diye üzülmeden önce başvuru sahiplerinin itiraz haklarının olduğu hususu mutlaka bilinmesi gerekenlerin başında gelmektedir.

“İngiltere Vizesi Çıkmadı” diye üzülmeden önce başvuru sahipleri bilmelidir kiçoğu vize başvurusunda itiraz hakkı bulunmaktadır. İngiltere Öğrenci Vizesi, İngiltere Çalışma/İş Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi türlerinde başvuru sahiplerinin idari itiraz, İngiltere Yerleşim Vizesi başvurularında ise İngiltere göçmenlik mahkemesine itiraz davası açma hakkı bulunmaktadır. Ayrıca tüm başvurularda yeniden değerlendirilme başvurusu (reconsideration) yapılabilmektedir. Başvuru sahibinin ret mektubunda böyle bir hakkının olup olmadığı ve bu hakkı ne kadar süre içerisinde kullanabileceğine ilişkin detaylar yer alacaktır.

İtiraz davası (appeal), tam kapsamlı itiraz hakkı olup İngiltere Göçmenlik Mahkemesine dava açarak kullanılabilen bir itiraz hakkıdır. İdari itiraz (administrative review), başvuruyu değerlendiren vize memurunun hatalarına karşı doğrudan idareye (İngiltere’de İçişleri Bakanlığı, İngiltere dışında İngiltere Konsolosluğu) yapılabilen bir itiraz türüdür.

İtiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları (re-consideration) ise incelemeyi yapan vize memurunun kararlarının tekrar incelenerek karara bağlanması talebinin yapılabildiği itiraz kapsamlı bir başvurudur. Bu başvuru, idari itiraz ya da itiraz davası gibi bir itiraz hakkı olmayıp başvuru sahibinin vize reddi alması sonrasında yeni/ek belgelerle itiraz kapsamlı yeni bir vize başvurusu yapmasını sağlamaktadır.

İtiraz kapsamlı bir başvuru gerçekleştirmek üzere CSS Legal’in uzman danışmanları ile iletişime geçilmesi yeniden vize reddi almamak adına yararlı olacaktır. CSS & Co Legal Services, 2006 yılından bu yana vize danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. 

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1852 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular