image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi (Genel Bilgiler)

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi, 1963 yılında Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanan Ankara Anlaşması (European Community Association Agreement) hükümlerine dayanan ve yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yapabildiği bir vize türüdür.

Ankara Anlaşması Vizesi, 1963 yılında Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanan Ankara Antlaşması (European Community Association Agreement) hükümlerine dayanmaktadır. Yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yapabildiği bir vize türü olan bu İngiltere vizesi alındığı takdirde başvuru sahiplerine pek çok geniş kapsamlı hak sağlamaktadır. Ankara Anlaşması kapsamında başvuru yapılabilecek vize türleri şunlardır;

  • İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi (İş Kurma Vizesi): Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere’de iş kurabilmesine olanak veren ve diğer iş kurma vizelerine göre sağlaması daha rahat şartlara sahip olan bir vize türüdür. Detaylı bilgi için İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi (İş Kurma Vizesi) sayfamız incelenebileceği gibi CSS Legal uzmanları ile iletişime de geçilebilir.
  • İngiltere Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi (Çalışma Vizesi): İngiltere'de yasal olarak bulunan ve yasal çalışma izinleriyle en az 1 yıl süreyle aynı işyerinde çalışan kişilerin İngiltere’de çalışmak ve yaşamaya devam edebilmek için başvurabildiği vize türüdür. Detaylı bilgi için İngiltere Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi (Çalışma Vizesi) sayfamız incelenebileceği gibi CSS Legal uzmanları ile iletişime de geçilebilir.
  • İngiltere Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi: İngiltere’de serbest meslek sahibi ya da çalışan olarak Ankara Antlaşması kapsamında bulunan ya da bulunmak üzere vize başvurusu yapan kişilerin eş/partner ve çocuklarının başvuru yaparak İngiltere’ye gidebileceği İngiltere vizesi türüdür.  Detaylı bilgi için İngiltere Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi sayfamız incelenebileceği gibi CSS Legal uzmanları ile iletişime de geçilebilir.

Ankara Anlaşması kapsamında yapılacak olan vize başvurularının oldukça karmaşık olduğu ve olumlu sonuç almanın en zor vize başvuruları olduğu herkesçe bilinmektedir. Bunun yanında başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle başvuru sahipleri daha en başından başvurularını CSS & Co Legal Services danışmanlarıyla gerçekleştirerek pek çok zarardan kendilerini koruyabilirler.  

İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 13892 defa görüntülendi