image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Yeniden Değerlendirilme (Re-consideration) Başvurusu

Yeniden değerlendirilme (re-consideration) başvurusu, İngiltere içerisinden yapılabildiği gibi Türkiye’den de yapılabilen İngiltere vizesi ve göçmenlik başvurularının reddi halinde başvurunun yeniden incelenmesi talebidir.

İngiltere vize ve göçmenlik başvurularının reddi halinde İngiltere içerisinden veya dışından başvurunun yeniden incelenmesi talebinde bulunulabilir. Yeniden değerlendirilme (re-consideration) başvurusu adı verilen bu itirazı yapabilmek için başvuru sahibinin itiraz davası (appeal) ya da idari itiraz (administrative review) hakkı olup olmadığına ve varsa hangi başvuruyu yapmanın başvuru sahibi için daha yararlı olacağına bakılmalıdır. Bazı durumlarda idari itiraz ya da itiraz davası hakkı olmasına karşın yeniden değerlendirilme (reconsideration applications) başvurusu yapmak daha makul bir çözüm olabilmektedir. Örneğin; evrak eksikliği nedeniyle vize reddedilmişse diğer itiraz haklarını kullanmak yerine itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu yapılıp, olumlu sonuç alınamazsa başvuru sahibi idari itraz ya da itiraz davası haklarından hangisine sahipse o başvuruyu yapmak düşünülebilir. Başvuru sahiplerinin karar vermeden ve başvuru yapmadan önce CSS Legal uzmanları ile iletişime geçmeleri yararlı olacaktır.

İtiraz kapsamlı bu başvuruyu yapabilmek için başvurunuzun daha önce reddedilmesi gerekçelerini karşılayacak ve uzmanlarımızın tavsiyesi ile hazırlamanız gereken bilgi ve belgeleri sunarken bu red gerekçelerine karşı olabilecek argümanların da bir ifade hazırlanması suretiyle itiraz kapsamlı yeni bir başvuru yaparak verilen ilk ret kararının yersiz/hatalı/yanlış anlaşılma sonucu olduğu belirtilebilecek ve reddin yeniden gözden geçirilerek vize verilmesini talep edebilmek gerekmektedir. Bu başvuruyu yapabilmek ve ifade ile açıklamaları hazırlayabilmek için ise İngiltere vize ve göçmenlik kurallarına hâkim olmak gerekmektedir. Aksi takdirde yalnızca bir kez yapılabilen bu başvuruda hata yapılabilecektir. Bu nedenle yeniden değerlendirme (re-consideration) başvurusu yapabilmek için başvuru sahiplerinin CSS Legal uzmanları ile iletişime geçmeleri oldukça yararlı olacaktır.

re-consideration

Vize reddi kararı alan ve başvurusunun yeniden değerlendirilmesi için başvuru yapacak olan başvuru sahiplerinin bu başvuruyu ret kararını aldığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde gerçekleştirmesi gerekmek zorunda olmayıp, ret gerekçelerinin açıklanabileceği, bilgi ve belgelerin temin edilebileceği en kısa sürede başvuruyu yapmaları gerekmektedir.

Hangi kararlarda başvurunun yeniden incelenmesi için talepte bulunulabileceği hakkında detaylı bilgi almak ve başvuruyu gerçekleştirmek isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services uzmanları ile irtibata geçebilirler. Bu sayede prosedürlere uygun ve titizlikle hazırlanmış bir başvuru yaparak olumsuz kararı eğer vize reddine itiraz gerekçeleri itiraz gerekçelerini de inceleyecek olan vize memurunca haklı ve ikna edici görülürse olumlusu ile değiştirebileceklerdir.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 9781 defa görüntülendi