image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi başvurusu reddedilen kişilerin bu vize reddine karşı itiraz hakkı bulunur.

İngiltere vizesi başvurusu reddedilen başvuru sahiplerinin vize başvurusu olumsuz sonuçlandığında, bu vize reddine karşı itiraz hakkı olabilmektedir. Başvuru sahibinin bir itiraz hakkı varsa bu ya itiraz davası (appeal) ya da idari itiraz (administrative review) olacaktır. Vize reddine karşı hangi itiraz hakkına sahip olduğu başvuru sahibine gönderilen ret mektubunda bildirilir. Bu belgede bu hakkın kapsamının yanında ayrıca bu hakkın ne kadar sürede kullanılabileceği de vize reddi alan kişiye bildirilmektedir.

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi başvurusu reddedilen bir başvuru sahibine gönderilecek olan ret mektubunda (refusal letter) itiraz hakkına dair bilgiler de yer alacaktır. Tier 2 İngiltere çalışma vizesi başvurusundan  ret alan bir kişinin başvuru yapabileceği itiraz hakkı idari itiraz (administrative review)’dır. Yani puan bazlı sisteme göre başvuru yapılan Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi için öngörülmüş olan itiraz hakkı, itiraz davası değil, idari itirazdır.  İdari itiraz hakkı vize başvurunuzun reddinin vize memurunun hatası olduğu gerekçesi ile tekrar incelenmesini talep etmektir.  2 Mart 2015 tarihinden sonra puan bazlı sistem (point based system) altında yapılan Tier 1,2 ve 5 vizesi kategorilerinde yalnızca bu itiraz hakkı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra başvuru sahibinin durumuna göre itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu da yapılabilir. Ha

Hangi itiraz başvurusunu yapacağı ve başvurunun prosedürlere en uygun şekilde yapılabilmesi için başvuru sahipleri CSS Legal İngiltere göçmenlik ve vize uzmanları ile irtibata geçebilirler. Bu sayede başvurularının sonucunu eğer vize reddine itiraz gerekçeleri itiraz başvurusunu inceleyecek olan vize memurunca haklı ve ikna edici görülürse olumsuzdan olumluya çevrilebilir.

İngiltere’ye gidiş amacı ve kalış süresine göre hangi İngiltere vizesi türüne başvuru yapması gerektiğini ve hangi başvuru formunu doldurması gerektiğini belirlemede sorun yaşayan başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services uzmanlarından detaylı bilgi alarak başvurularını gerçekleştirebilirler. Danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak başvuru sahiplerinin olumlu sonuç alması ihtimalini arttırabilmelerini sağlayacağı için başvuru sahiplerinin pek çok zarardan korunmasını da sağlayacaktır.

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2265 defa görüntülendi

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi Sıkça Sorulan Soruları