image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi Süresi Ne Kadardır?

İngiltere’ye Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi en fazla 5 yıl, 14 gün ya da Sponsorluk Belgesinin (Certificate of Sponsorship,CoS) üzerinde yazan süreye ek olarak 1 ay süre ile verilmektedir.

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi süresi en fazla 5 yıl ve 14 gün olarak verilmektedir. Bu vize genellikle Sponsorluk Belgesi (CoS)’nin üzerinde yazan süreye ek olarak 1 ay süre ile verilmektedir. Eğer sözleşmede yer alan süre 3 yıldan fazla ise vize süresi 3 yıl + 1 ay ile sınırlanacak olup süre bitiminde aynı iş yerinde çalışılmaya devam ediliyor ve gerekli kriterler sağlanıyorsa uzatılabilmektedir. 

Bu İngiltere çalışma/iş vizesi ile İngiltere’de kalınan süre toplamda 5 yılı geçmediği takdirde vize süresini 5 yıl daha uzatmak için İngiltere’den başvuruda bulunulabilir. Buna ek olarak, İngiltere’de toplamda 5 yılın doldurulması ile sürekli oturum iznine başvuru yapılabilir.

Tüm diğer İngiltere çalışma/iş vizesi türlerinde olduğu gibi İngiltere Vize Başvuru Merkezine vize başvurusu yapabilmek için danışmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi tamamlanıp, ilgili formlar İngilizce doldurulup, varsa vize ücreti ödemeleri yapıldıktan sonra danışmanlarımızla irtibat halinde alınacak randevunun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyasının incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğuna gönderilmesini sağlamak için İngiltere Vize Başvuru Merkezi’ne yapılan Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi başvurusu İngiltere Konsolosluğuna gönderilerek vize memurlarınca değerlendirilir. Konsolosluk vize memurları İngiltere’de çalışmak amacıyla bu İngiltere çalışma/iş vizesi türüne başvuru yapan kişilerin vizenin gerektirdiği şartları sağlayıp sağlamamalarına göre karar vereceklerdir. Bu İngiltere çalışma/iş vizesi puan bazlı bir vize olduğu için başvuru sahibinin 50 puanı tamamlaması gerekmektedir. Bu şart ile birlikte İngilizce dil şartı ve maddi yeterlilik şartı da sağlandığı takdirde başvuru sahibine vize verilecektir.

Vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddine karar verebilmektedir. Bu nedenle başvuru sahiplerinin hatasız bir başvuru yapabilmek için danışmanlık alarak başvurularını gerçekleştirmeleri yararlı olacaktır. Danışmanlık alarak eksiksiz bir başvuru gerçekleştirmek üzere CSS Legal uzmanları ile iletişime geçilebilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2854 defa görüntülendi

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi Sıkça Sorulan Soruları