image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi Kategorisinde Bulunan İstihdamında Eksiklik Olan Meslekler (Shortage Occupation List) Nelerdir?

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi kategorisinde İstihdamında Eksiklik Olan Meslekler (Shortage Occupation List), İngiltere’de ve hatta Avrupa Birliği sınırları içinde bu işi yapabilecek işgücünün bulunmadığı işlerdir.

İngiltere Tier-2 Genel Çalışma/İş Vizesi başvurularında bulunan istihdamında eksiklik olan meslekler, İngiltere’de ve hatta Avrupa Birliği sınırları içinde bu işi yapabilecek işgücünün bulunmadığı mesleklerdir. Bu nedenle bu işgücünün diğer ülkelerden sağlanması gerekmektedir. İngiltere’ye bu işlerden birini yapmak üzere gitmek için Tier-2 İngiltere Vizesi kategorisinde başvuru yapan başvuru sahipleri puan bazlı sistemden 50 puanı alacaklardır. Bu işleri yapmak üzere Birleşik Krallık’a gidecek kişilerin olumlu sonuç alma ihtimali diğer mesleklere göre daha yüksektir.

İngiltere’ye getirilmek istenen işçinin mesleği istihdamında eksilik olan mesleklerden biri değilse Yerel İşgücü Testinin yapılması gerekir. Yerel İşgücü Testiyle bir çalışanın gelebilmesi için İngiltere’deki işverenin ilan vermesi ve Avrupa Birliği içerisinde bu ilanın şartlarını taşıyan kimsenin bulunmaması gerekir.

İstihdamında eksiklik olan meslekler listesinde mühendislik (elektrik, elektronik, makine, maden, inşaat, üretim, kontrol vb.), programcılık, yazılım geliştiricilik, mimarlık, tasarımcılık, müzisyenlik, şeflik, hemşirelik, ortaokul öğretmenliği (fizik, kimya, matematik), iş analistliği, dansçılık, koreograflık, müzisyenlik, grafik tasarımcılık, aşçılık gibi meslekler bulunmaktadır. Bu mesleklerden birini yapan ve İngiltere’de yapmaya devam etmek üzere vize başvurusu yapacak olan kişiler CSS Legal uzmanlarıyla irtibata geçerek detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti alabilirler.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek uzmanlarımızla başvurunuzu gerçekleştirebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Firmamızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 4382 defa görüntülendi

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi Sıkça Sorulan Soruları