image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi Başvurusunda İngilizce Dil Şartı Var Mıdır?

İngiltere’deki bir şirket/kurum tarafından Sponsorluk Sertifikası (Certificate of Sponsorship)’nın çıkarılması, maddi yeterlilik şartı gibi şartların yanında Tier 2 İngiltere Çalışma Vizesi başvurularında aranan şartlar içerisinde İngilizce dil şartı da bulunmaktadır.

İngiltere çalışma/iş vizesi türlerinden olan puan bazlı Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesine başvuracak olan adaylar en az B1 seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmak zorundadırlar. Vize başvurusunda İngilizce dil şartı çeşitli dil sınavları ile kanıtlanabilmektedir.

Bu İngiltere çalışma/iş vizesine başvuracak olan adayların dil sınavlarında en az B1 seviyesinde İngilizce bildiklerini göstermeleri gerekmektedir.  B1 seviyesindeki İngilizce dil şartı IELTS (IELTS sınavlarının hepsi IELTS SELT Consortium, yani güvenlikli IELTS for UKVI sınavı olmak zorundadır), ve Trinity College London dil sınavları ile gösterilebilir. Bu sınavlarla ilgili detaylı bilgi için İngiltere Çalışma/İş Vizesi için İngilizce Dil Sınavları sayfamızı inceleyebilir ya da CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek başvuru işlemlerinizi başlattıktan sonra başvurunuzla ilgili tüm hususlarda olduğu üzere dil sınavları hakkında da detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bu dil sınavları dışında anadili İngilizce olan veya çoğunluğu İngilizce konuşulan bir ülkede İngilizce eğitim almış olanlar (Kanada, Avustralya, Malta vb.) veya Türkiye’deki bir eğitim kurumundan alınan İngilizce eğitimin denkliğini alabilenler İngilizce dil şartını herhangi bir dil sınavına gerek olmaksızın sağlayabilirler. Türkiye’de ya da başka bir ülkede İngilizce eğitim almış olan başvuru sahipleri Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi başvurusu için İngilizce dil şartı sağlayıp sağlamadıklarına dair bilgi almak için CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçebilirler.

Tüm İngiltere çalışma/iş vizesi türlerinde olduğu üzere Tier 2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi başvuruları da oldukça karmaşık yapıda olan başvurulardır. Mutlaka titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Bu nedenle bu vize başvurularında vize danışmanlığı almak oldukça yarar sağlamaktadır. İngiltere’de çalışmak amacıyla bu vizeye başvuru yapacak olan kişiler CSS Legal ile irtibata geçebilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 6700 defa görüntülendi

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi Sıkça Sorulan Soruları