image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesine Kimler Başvuru Yapabilir?

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesine bir işveren tarafından istihdam edilmek üzere İngiltere’ye gidecek olan AB üyesi ülkeler ya da İsviçre vatandaşları dışındaki ülke vatandaşları başvuru yapabilir.

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi, İngiltere’de bulunan bir işveren tarafından İngiltere’de çalışmak üzere getirilecek olan AB veya İsviçre dışındaki ülkelerin vatandaşlarının başvuru yapabilecekleri bir İngiltere çalışma vizesi türüdür.  

İngiltere’de bulunan ve kendisine sponsor olan bir şirket için çalışmak üzere İngiltere vizesi başvurusu yapacak olan kişiler bu vize puan bazlı bir vize olduğu için toplamda 50 puanı karşılıyor olmalıdır. Ayrıca bunun yanı sıra İngilizce dil yeterliliği şartı ve maddi yeterlilik şartları da Tier 2 İngiltere çalışma vizesinde başvuru sahiplerinden istenen yeterliliklerdir.

Tier 2 İngiltere çalışma vizesine başvuracak olan kişilerin en az B1 seviyesinde İngilizce dil yeterliliğine sahip olmaları gerekmektedir. Bu şart IELTS for UKVI veya Trinity College London dil sınavlarından en az B1 seviyesinde puan alınarak sağlanabilmektedir. Maddi yeterlilik şartı da İngilizce yeterlilik şartı kadar önemli bir diğer şarttır. Başvuru sahipleri £945 miktarda bir parayı bu vizeye başvuru yapacakları tarihten önce en az 90 gün hesaplarında tutmak zorundadırlar. İngiltere’ye çalışma amacıyla gidecek olan kişiler bu İngiltere çalışma vizesi kapsamında başvuru yapıp yapamayacaklarına dair CSS Legal danışmanlarından yardım alabilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 3198 defa görüntülendi

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi Sıkça Sorulan Soruları