image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi Başvurularında Puan Bazlı Sistem Nedir?

İngiltere’de bulunan ve kendisine sponsor olan bir şirket için çalışmak üzere Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi’ne başvuracak olan kişiler bilmeli ki, bu vize puan bazlı sisteme tabi bir vize türüdür.

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi, İngiltere’de çalışacak olan kişilerin başvuru yapabildiği ve puan bazlı sisteme tabi olan bir İngiltere vizesi türüdür. Tier 2 İngiltere çalışma vizesi başvurusunda maddi yeterlilik ve İngilizce yeterliliğinin yanı sıra puanlama sisteminden toplamda 50 puanı karşılıyor olmak gerekmektedir. Yani başvuru belgelerinin niteliğine göre bir puanlama söz konusudur. Örneğin eğer belirlenmiş veya onaylı lisans altı bir diploma var ise bu 5 puan, üniversite lisans veya yüksek lisans(master) diplomaları var ise bu 10 puan anlamına gelmektedir. Ya da İngiltere’de istihdam eksikliği olan mesleklerden biri yapılacaksa 50 puan doğrudan sağlanmaktadır. Bu ve bunun gibi şartlar sağlanarak Puan bazlı sisteme göre belirtilmiş olan minimum puanı toparlayabilmek gerekmektedir. 50 puanı sağlayabilmek için nelerin gerekli olduğu hakkında CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçilmesi oldukça yararlı olacaktır.  

Tier 2 İngiltere çalışma vizesinin yanı sıra, Tier 5 Geçici Çalışan Vizesi, Tier-1 İngiltere Çalışma/İş Vizesi ve Tier 4 İngiltere Öğrenci Vizesi de puanlama sistemine tabii vizelerdendir.

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi başvuruları puanlama sisteminin uygulandığı ve dikkatli yapılması gereken başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Eksiksiz bir başvuru dosyası hazırlamak ve dolayısıyla vize reddi almamak için bu başvurularda CSS Legal uzmanlarından vize danışmanlığı almak oldukça faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2610 defa görüntülendi

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi Sıkça Sorulan Soruları