image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi Ne Kadar Zamanda Sonuçlanır?

Başvuru belgelerinin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, vize randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere İngiltere vize başvuru dosyasının teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi başvurusu yapıldıktan sonra yaklaşık olarak 3 hafta (15 iş günü) içerisinde İngiltere Konsolosluğu vize memurlarınca değerlendirilip açıklanmaktadır.

Belgelerin toplanması, tercümelerinin yapılması, başvuru/vize ücretinin ödenmesi, başvuru formlarının doldurulması, başvuru merkezinden randevu alınması, İngiltere Konsolosluğuna değerlendirilmesi için gönderilmek üzere dosyanın ve biyometrik bilgilerin teslim edilmesiyle İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılan İngiltere çalışma/iş vizesi türlerinden Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi başvurusu yapılan tarihi izleyen yaklaşık olarak 3 hafta (15 iş günü) içerisinde vize sonucu açıklanır. Başvuru merkezinden değerlendirilmesi için İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğuna gönderilen başvuru dosyaları burada bulunan vize memurlarınca değerlendirilir. Tüm Türkiye’den yalnızca dosyanın tamamlanması ve teslimiyle İngiltere Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla kabul edilen başvuru dosyaları incelendikten sonra olumlu ya da olumsuz bir karara bağlanıp, başvuru sahiplerine bildirilmektedir.

Başkonsolosluk genellikle 3 hafta (15 iş günü) içerisinde İngiltere çalışma/iş vizesi başvurularının sonuçlarını açıklamasına karşın konsolosluğun yoğunluğuna göre biraz daha geç açıklandığı başvurular da olabilmektedir. Bu nedenle İngiltere’de çalışmak amacıyla bu vizeye başvurusu yapan başvuru sahipleri başvuru yaptıkları tarihten itibaren 3 hafta geçmesine rağmen vize başvurularının sonucunu alamadılarsa olumsuz sonuç alacaklarını düşünmemelidir. Başvurusunu CSS & Co Legal Services ile gerçekleştiren başvuru sahiplerinin sonuçlarını uzmanlarımız alarak başvuru sahiplerine göndereceklerdir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2683 defa görüntülendi

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi Sıkça Sorulan Soruları