image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi Başvurusunda Alınan Biyometrik Bilgiler Nelerdir?

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi başvurusunda vize prosedürleri gereğince alınması zorunlu olan biyometrik bilgiler başvuru sahibinin yüzünün fotoğrafı ve parmak izlerinden oluşur.

İngiltere vize başvuru belgelerinin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılan vize başvurularında başvuru dosyası ile birlikte biyometrik bilgilerin de verilmesi İngiltere vize ve göçmenlik kurallarınca gereklidir. Biyometrik bilgiler, başvuru sahibinin yakın plandan çekilen dijital bir yüz fotoğrafı ile parmak izlerinden oluşmaktadır. Bu bilgileri bizzat başvuru sahibinin başvuru merkezine giderek vermesi gerektiği için vize başvurularını bir başka kişi başvuru sahibinin yerine gerçekleştiremez. Dolayısıyla başvuru yapan kişinin başvuru merkezinden alınan randevusuna giderek randevusunu gerçekleştirmesi gerekir. 

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi başvurusu da tüm diğer İngiltere vizesi başvurularında olduğu gibi vize prosedürlerine uygun şekilde yapılmalıdır. Bu bağlamda mutlaka belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere İngiltere vize başvuru dosyasının teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine parmak izleri ve fotoğraftan oluşan biyometrik kayıtlar yaptırılmalı ve başvuru dosyası teslim edilmelidir. Biyometrik kayıtlar yaptırılırken de başvuru merkezindeki görevlilerin de yönlendireceği üzere bazı hususlara dikkat edilmelidir. Mesela başvuru sahibinin şapka, gözlük vb. bir aksesuar takmaması gerekir. Ya da herhangi bir geçici yara izi, kesik vb.nin üzde veya parmaklarda olmaması gerekir.

İngiltere vizesi başvuruları oldukça dikkatli hazırlanması gereken başvurulardır. Çünkü İngiltere Konsolosluğu vize memurları hata, eksiklik ve şüpheli bir durum olması gibi hallerde vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması herhangi bir hata ya da eksiklik oluşması ihtimalini düşürerek başvurunun olumlu sonuçlanması ihtimalini arttıracaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1997 defa görüntülendi

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi Sıkça Sorulan Soruları