image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi ile İngiltere’de Sağlık Hizmetlerinden Yararlanılabilir Mi?

İngiltere çalışma vizesi türlerinden Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi ile İngiltere’de bir işverene bağlı olarak çalışmak üzere gidecek olan kişiler immigration health surcharge (IHS) adı verilen sağlık vergisini vize başvurusunda ödeyerek İngiltere’ye gittikten sonra ücretsiz olarak sağlık hizmetlerinden yaralanabilmektedir.

İngiltere’ye çalışmak, yerleşmek, eğitim görmek gibi amaçlarla gidecek olan ve 6 aydan uzun sürelerle İngiltere’de bulunacak olan başvuru sahipleri İngiltere’de sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilme hakkına da sahiptir. Dolayısıyla İngiltere’de bir işverene bağlı olarak çalışmak isteyen başvuru sahipleri Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi ile sağlık hizmetlerinden yararlanmalarını gerektiren durumlarda ücretsiz faydalanma hakkına sahip olacaklardır. Bunun için vize başvurularını gerçekleştirdikleri esnada immigration health surcharge (IHS) adı verilen sağlık vergisini ödemeleri gerekir. Yani başvuru sahipleri diş, göz vb. tedaviler dışında her türlü sağlık hizmetinden ücret ödemeden yararlanabilecektir.

İngiltere’de 6 aydan kısa ya da uzun süre bulunması fark etmeksizin herkesin ücretsiz faydalanabildiği sağlık hizmetleri de bulunmaktadır. Bu sağlık hizmetleri; acil hizmetler, işkence, aile içi şiddet, cinsel saldırı gibi hallerde alınması gereken tedaviler, bulaşıcı hastalıkların tanı ve tedavisi, aile planlama hizmetleri, cinsel yolla bulaşan hastalıkların tanı ve tedavisi, mahkeme tarafından alınması zorunlu tutulan psikiyatrik tedaviler, hapiste veya tutukluyken alınması gereken tedavilerdir. Bu tedavileri İngiltere devleti ister turist olarak 6 aydan kısa gelmiş olsun ister daha uzun sürelerle gelen kişiler olsun fark etmeksizin herkese ücretsiz sunmaktadır.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2774 defa görüntülendi

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi Sıkça Sorulan Soruları