image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi Başvuru Prosedürü Nasıldır?

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi için de diğer İngiltere vizesi türlerinde olduğu gibi İngiltere vize ve göçmenlik yönetmelik ve kanunlarına göre uygulanması gereken bazı prosedürler vardır.

İngiltere Tier-2 Genel Çalışma/İş Vizesi belirli bir işveren tarafından istihdam edilmek üzere İngiltere’de çalışmak isteyenlerin alması gereken İngiltere vizesi türüdür. Bu İngiltere çalışma vizesi ile İngiltere, Kuzey İrlanda, İskoçya ve Galler olmak üzere Birleşik Krallık ülkelerinden herhangi birinde çalışılabilir. Tüm bu ülkelerde çalışabilmek için ayrı bir vize alınmasına gerek yoktur.

İngiltere Tier 2 çalışma vizesi puan bazlı olan ve titizlikle hazırlanması gereken bir vizedir dolayısıyla Sponsorluk Sertifikası alınarak puan tamamlanmalı ve başvurudan olumlu sonuç alabilek için vize başvuru prosedürüne uygun bir başvuru yapılmalıdır.

İngiltere Tier-2 Genel Çalışma/İş Vizesi başvurusu yapmak için öncelikle pasaport sahibi olunmalıdır. Eğer başvuru sahibinin mevcut bir pasaportu bulunmuyorsa İlçe Nüfus Müdürlüğüne pasaport başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Başvuruda talep edilecek geçerlilik süresine göre pasaport ücretleri değişmektedir. Bu nedenle başvuru sahipleri seyahatlerinin süresine göre geçerlilik süresine sahip bir pasaport çıkarttırmalıdır. Pasaport için İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvuru yapıldıktan sonra maksimum 1 hafta sonunda pasaport çıkmaktadır.

Geçerli bir pasaportu bulunan kişiler İngiltere vizesi almak için uyulması gereken diğer prosedürlere geçebilirler.  Öncelikle yapılması gereken kişinin başvuracağı İngiltere vizesi türünü belirlemektedir.  Bu bağlamda İngiltere’de bir işverene bağlı olarak çalışacak olan bir kişinin Tier 2 İngiltere çalışma vizesine başvuru yapacağını belirleyebilmesi ve bu vizenin şartlarını yerine getirebiliyor olması gerekmektedir.

İngiltere Tier 2 çalışma vizesi başvurusu yapacak olan adayların başvuru belgelerinin toplanması, tercümelerinin yapılması, başvuru/vize ücretinin ödenmesi, başvuru formlarının doldurulması, başvuru merkezinden randevu alınması, İngiltere Konsolosluğu’na değerlendirilmesi için gönderilmek üzere başvuru merkezine dosyanın ve biyometrik bilgilerin teslim edilmesi gibi işlemlerin yapılması İngiltere Vize Başvuru Merkezi’nden randevu alarak başvurularını yapmaları gerekir. Türkiye’de bu başvuru merkezleri İstanbul, Ankara, Adana, Antalya, Bursa, İzmir ve Gaziantep’te bulunmaktadır. Başvuru sahibi, bu şehirlerden hangisinde yaşıyorsa ya da hangisine daha yakınsa danışmanlarımız randevunun o başvuru merkezinden alınmasını sağlayacaktır. Başvurusunu CSS Legal ile gerçekleştiren kişilerin tüm başvuru işlemlerinde uzmanlarımız vize alma ihtimalinin daha yüksek olmasını sağlamak üzere profesyonel destek sağlayacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 6675 defa görüntülendi

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi Sıkça Sorulan Soruları