image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

Türkiye’den Birleşik Krallık’a gitmek amacıyla yapılan tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi başvurusu da dosyanın tamamlanması ve teslimi sonrasında İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılabilmektedir.

İngiltere vizesi başvurusu yapacak olan kişiler ilk etapta başvurularını İngiltere Konsolosluğuna yapacaklarını düşünmektedir. Ancak eskiden İngiltere Konsolosluğuna yapılmasına karşın son birkaç yıldır başvurular, İngiltere vize başvuru dosyasının, belgelerinin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, başvuru ücretlerinin ödenip, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla kabul edilmektedir.  Tüm Türkiye’de başvuru merkezleri aracılığıyla kabul edilen başvuru dosyaları, İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğunda bulunan vize memurları tarafından incelenir ve olumlu ya da olumsuz bir karara bağlanır.

Türkiye’de belgelerinin toplanması, tercümelerinin yapılması, başvuru/vize ücretinin ödenmesi, başvuru formlarının doldurulması, başvuru merkezinden randevu alınması, İngiltere Konsolosluğuna değerlendirilmesi için gönderilmek üzere dosyanın ve biyometrik bilgilerin teslim edilerek İngiltere vizesi başvurusu yapılabilecek olan yedi adet İngiltere Vize Başvuru Merkezi vardır. Bu merkezler; Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Gaziantep ve Bursa illerinde bulunmaktadır. Bu merkezlerden randevu alınarak başvuru dosyası ile yüzün fotoğrafı ve parmak izlerinden oluşan biyometrik kayıtlar verilerek vize başvurusu yapılabilir. Biyometrik bilgiler, başvuru dosyası ile birlikte verilmedikçe geçerli bir vize başvurusu yapılamayacağı için başvuru sahibinin mutlaka vize randevusuna katılarak bu bilgileri vermesi gerekir.

İngiltere Konsolosluğuna başvuru merkezi aracılığıyla yapılacak olan Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenlerle bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Vize danışmanlığı almak üzere CSS Legal uzman danışmanları ile irtibata geçilebilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2964 defa görüntülendi

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi Sıkça Sorulan Soruları