image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi için Sponsorluk Sertifikası Nasıl Alınır?

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi için sponsorluk sertifikası (Certificate of Sponsorship-CoS), işverenlerin Avrupa Birliği ve İsviçre vatandaşları dışındaki ülke vatandaşlarından birine Birleşik Krallık’a çalışmak üzere getirmek için çıkarılması gereken bir belgedir.

İşverenler İngiltere dışından birini kendileri adına çalışmak üzere İngiltere/Birleşik Krallık’a getirmek istiyorlarsa bu kişinin Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi başvurusu yapması gerekir. Bu vize başvurusu için en öncelikli temin edilmesi gereken belge ise Sponsorluk Sertifikası (Certificate of Sponsorship-CoS)’dır.  Sponsorluk Belgesinin Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik Dairesi (UK Visas & Immigration)’ne kayıt olmuş Sponsorluk Lisansı’na sahip olan bir şirket/kurumdan çıkarılması gereklidir.

Sponsorluk Belgesi (Certificate of Sponsorship-CoS), İngiltere’ye çalışmak üzere gidecek olan kişinin işi ve kişisel bilgilerine dair bilgileri içeren bir referans numarasıdır. Yani sertifika ya da kağıt değildir. İngiltere’ye gelecek olan kişinin sponsorunun bu İngiltere çalışma/iş vizesi başvurusu için gerekli olan bu referans numarasını vermesi gerekir. Bu numaranın yalnızca bir kez kullanılabileceği unutulmamalıdır.

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi başvuruları puan bazlı sistemin uygulandığı ve dikkatli yapılması gereken başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Eksiksiz bir başvuru dosyası hazırlamak ve dolayısıyla vize reddi almamak için bu başvurularda CSS Legal uzmanlarından vize danışmanlığı almak oldukça faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 7286 defa görüntülendi

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi Sıkça Sorulan Soruları