image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi Başvurusunda Hangi Belgeler Gerekir?

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi başvurusunda başvuru sahibi gidiş amacı,  masraflarını nasıl karşılayacağı, vize süresi dolunca İngiltere’den ayrılacağı gibi hususları başvuru dosyasına ekleyeceği bazı belgelerle ispatlayabilir.

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi başvurularında dosya üzerinde gösterilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Bu bağlamda Tier-2 İngiltere Çalışma Vizesi’nde İngiltere’ye gitme gerekçesinin çalışmak olduğu, başvuru sahibinin masraflarını nasıl karşılayacağı, kişinin vizesi bitince ülkeden çıkış yapacağı gibi hususların belgelerle ispatlanması gerekir.

Tier-2 İngiltere Çalışma Vizesi başvurusundaki en önemli belgelerden biri Sponsorluk Belgesi (Certificate of Sponsorship- CoS)’dir.  Sponsorluk Belgesi (Certificate of Sponsorship- CoS)’nin bu kadar önemli olmasının asıl nedeni, İngiltere’de çalışan göçmenleri takip edip, yasa dışı çalışmalarını ve kalmalarını engellemektir. Bu sayede şirketin sponsorluk görevini yerine getirip getirmediği ölçülmektedir. Bu nedenlere bağlı olarak, bu belgenin gönüllü olarak çalışılacak ve ödeme alınmayacak olduğu durumlarda dahi çıkarılması gerekmektedir. Sponsorluk Belgesi (Certificate of Sponsorship- CoS) ile beraber maddi yeterlilik ve dil yeterliliğini gösteren belgelerin de firmamızla vize başvuru işlemlerinin başlatılmasının akabinde danışmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge listesinde belirtilen ve başvuruda olması gereken diğer belgelerin yanı sıra mutlaka dosyada bulunması gerekir.

İngiltere’de bir işverenin sponsorluğunu gösteren belgelerin yanı sıra bu İngiltere vizesi başvurularında İngilizce dil şartı ve maddi yeterlilik şartını gösteren belgelerin de dosyada olması gerekir. Bu şartları sağlamak üzere hangi belgelerin başvuru dosyasında olması gerektiği ile ilgili olarak CSS & Co Legal Services danışmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Birleşik Krallık’ta çalışma amaçlı Tier 2 İngiltere çalışma vizesi başvurusu firmamız aracılığı ile gerçekleştirildiği takdirde danışmanlarımız başvuru yapılması gereken vize türüne ve kişinin durumuna göre eklenmesi gereken belgelerin listesini temin edecektir. Bu liste sayesinde eksiksiz bir başvuru dosyası ile başvuru yapılması sağlanacaktır. Eksik ve hata bulunmayan bir dosya ise vize başvurusunun olumlu sonuçlanabilmesi için en önemli hususlardan birisidir. İngiltere vize ve göçmenlik kurallarına göre titizlikle hazırlanmış bir başvuru yapmak üzere başvuru sahipleri CSS Legal danışmanları ile iletişime geçebilirler.

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenlerle bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok önem taşır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 3003 defa görüntülendi

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi Sıkça Sorulan Soruları